VW svolává k opravě vozy Caddy. Výzva se týká i Česka

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 27. 2. 2014 19:41
V ČR je do této akce zařazeno 4517 vozů, problém je s výklopným víkem.
Foto: Volkswagen

Berlín - Německý automobilový koncern Volkswagen svolává po celém světě zhruba 589 tisíc dodávkových vozů Caddy k opravě problému u zadních sklápěcích dveří. Problém se týká i českých majitelů těchto vozů.

„V ČR je do této akce zařazeno 4517 vozů, svolávací akce startuje 27. února,“ řekl online deníku Aktuálně.cz za Volkswagen ČR Vratislav Klega.

Opatření se týká automobilů, které byly vyrobeny v období od listopadu 2003 do ledna 2013.

„U vozidel se zadním výklopným víkem, mohou být kulové čepy, jimiž jsou k vozidlu připevněny plynové vzpěry zadního výklopného víka, náchylné k poškození,“ vysvětluje problém, v jehož důsledku se můžou dveře nečekaně samy zavřít, Klega.

Nejvíc vozů - 284 tisíc - Volkswagen svolává v domovském Německu.

Volkswagen, jehož součástí je i česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem aut na světě. Automobilka v pátek oznámila, že její provozní zisk loni vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 11,7 miliardy eur (320 miliard Kč). Tržby vzrostly o 2,2 procenta na 197 miliard eur.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy