Vodafone ČR loni zvýšil počet klientů o 187 tisíc na 3,78 milionu

ČTK ČTK
13. 3. 2018 12:22
Česká pobočka mobilního operátora Vodafone loni zvýšila počet zákazníků o 187 000, tedy o pět procent, na 3,78 milionu. Podíl smluvních uživatelů se zvýšil o 1,1 bodu na 68,8 procenta. Vyplývá to z údajů mateřské společnosti. Počet uživatelů pevného internetového připojení poněkolikáté stagnoval na úrovni 14 000 připojených. Lokální pobočka své výsledky podle mluvčí Markéty Kuklové nekomentuje. Konkurenční T-Mobile zvýšil počet mobilních zákazníků o 128 000 na 6,176 milionu, což je nejvíce na trhu. U O2 počet aktivních SIM karet stagnoval na 4,94 milionu. Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí Vodafone Group, která získala 100procentní podíl českého operátora od kanadské TIW.
Vodafone SIM karta
Vodafone SIM karta | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 23 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy