Víte, kolik si Češi kupují čokolády a který den nejvíc utrácejí? Zkuste si náš kvíz

Iva Špačková Jan Kačer Iva Špačková, Jan Kačer, GfK
17. 5. 2019 6:00
Češi loni zanechali v tuzemských hypermarketech a supermarketech přes 300 miliard korun. Který den jsou ochotni nechat v obchodech nejvíc peněz, které odrůdě vína dávají přednost a cení si více kefír, nebo podmáslí? Vyzkoušejte si, zda se dokážete vcítit do toho, jak lidé nakupovali v roce 2018. Číselné podklady připravila agentura GfK, která vycházela z výdajů domácností za potraviny, nápoje a drogerii.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 11 minutami

Anthony při debutu za Portland k výhře nepomohl

S novou posilou Carmelem Anthonym nastoupili basketbalisté Portlandu v úterním programu NBA v New Orleansu, pětatřicetiletá hvězda je však k vítězství nedovedla. Blazers podlehli 104:115 a zaznamenali už desátou porážku v sezoně. LeBron James se stal prvním hráčem v historii, který proti všem 30 ligovým klubům zaznamenal triple double, a Lakers se po výhře 112:107 nad Oklahomou znovu osamostatnili v čele tabulky.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Oklahoma City 112:107, Memphis - Golden State 95:114, New Orleans - Portland 115:104, Sacramento - Phoenix 120:116.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 je kvůli nehodě uzavřena u Brna směrem na Vyškov

Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byla ve středu ráno téměř na čtyři hodiny uzavřena dálnice D1 mezi kilometry 203 a 210 ve směru z Brna na Vyškov. Řidič osobního vozu utrpěl zranění a jeho spolujezdec zemřel. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a mluvčího jihomoravské policie.

Kvůli nehodě byla dálnice D1 východně od Brna uzavřena zhruba od 3:00. Dálnice byla opět zprůjezdněna kolem 6:45. Policie předpokládá, že doprava v místě nehody se postupně stabilizuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy