Virtuální operátoři prodali už přes milion SIM karet

ČTK ČTK
24. 9. 2014 13:57
Velcí hráči hlásí od začátku roku nárůst až na dvojnásobek. Největší na trhu zůstává Blesk Mobil, který měl v létě 350 tisíc zákazníků.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha - Počet zákazníků mobilních virtuálních operátorů přesáhl jeden milion. Podíl "virtuálů" se tak přiblížil sedmi procentům trhu, když celkový počet aktivních SIM karet v Česku dosahuje 14 milionů kusů. Velcí hráči hlásí od začátku roku nárůst až na dvojnásobek. Vyplývá to z informací jednotlivých firem.

Největší na trhu zůstává jeden z nejstarších virtuálních operátorů Blesk Mobil, který měl v létě 350 tisíc zákazníků. Služby nabízí v síti O2, stejně jako druhé Tesco Mobile, které tento týden oznámilo 200 tisíc klientů. Na třetím místě se pohybuje Mobil.cz, který již prodal služby v síti T-Mobilu 150 tisícům zákazníků.

Stotisícovou hranici má na dosah i společnost GTS, která poskytuje velkoobchodní služby virtuálního operátora dalším menším hráčům. GTS využívá rovněž infrastrukturu T-Mobilu. Ke stovce tisíc nemá daleko ani Sazka Mobil, který minulý týden po sedmi měsících provozu oznámil 85 tisíc klientů, a stal se tak největším virtuálem v síti Vodafonu.

Vysoké tempo letos nasadil například Tesco Mobile, který jen od března získal 120 tisíc zákazníků. "Když jsme letos překonali stovku, měli jsme 200 tisíc zákazníků jako jakousi pomyslnou metu. A tu jsme nyní zdolali mnohem rychleji, než jaké byly původně naše plány," uvedl šéf marketingu Branko Gugleta.

Roste i Mobil od ČEZ s aktuálními 80 tisíci zákazníky, což je o 50 tisíc více než na začátku roku. Do konce roku chce dosáhnout 100 tisíc uživatelů.

Mobilní virtuální operátoři začali vznikat po náznacích Českého telekomunikačního úřadu, že začne tuzemský mobilní trh kvůli omezené konkurenci regulovat. Opatřením měla být právě povinnost zveřejnit velkoobchodní nabídku, která by umožnila přístup nových hráčů k infrastruktuře operátorů.

V současnosti je podle evidence ČTÚ na trhu téměř osm desítek virtuálních mobilních operátorů. Ceny mobilního volání u virtuálních operátorů se nejčastěji pohybují kolem 1,50 až 2,50 koruny za minutu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Premiér Babiš se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po schůzce se Zemanem řekl, že se bude snažit, aby o tom jednala EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský ministr vnitra chce výjimečný stav u hranic s Běloruskem prodloužit

Prodloužit výjimečný stav v pásmu u hranic s Běloruskem o dva měsíce chce polský ministr vnitra Mariusz Kamiński. V této souvislosti také sdělil, že v mobilech migrantů, kteří překročili hranici s Běloruskem, se našly materiály spojené s islámským extremismem.

Výjimečný stav v pásmu přiléhajícímu k hranicím s Běloruskem vyhlásil polský prezident 2. září. Vyhověl tak vládě, která svou žádost zdůvodnila náporem migrantů nezákonně přecházejících hranici z Běloruska. Podle premiéra Mateusze Morawieckého je v pozadí záměr Minska destabilizovat situaci v Polsku a pomstít se Evropské unii za sankce.

Výjimečný stav, jenž přináší omezení ústavních svobod, byl zaveden na 30 dnů ve 183 obcích na východě Polska. Podobná opatření přijaly i Litva a Lotyšsko, které rovněž čelí přílivu migrantů ilegálně přicházejících z Běloruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy