Většinovým vlastníkem e-shopu Rohlík.cz se stal Tomáš Čupr, zvýšil svůj podíl

Adam Váchal ČTK Adam Váchal, ČTK
21. 12. 2017 16:25
Společnost plánuje expandovat do zahraničí. On-line prodej potravin v Česku zaznamenává rekordní růst.
Internetová prodejna potravin
Internetová prodejna potravin | Foto: Rohlík.cz

Praha - Podnikatel Tomáš Čupr navýšil svůj podíl v e-shopu s potravinami Rohlík.cz. Obchod provozuje skupina Velká Pecka, ve které Čupr dosud držel 39 procent. Právě v ní nyní získal majoritu.

Rohlík.cz je internetový supermarket, který doveze potraviny, drogerii i domácí potřeby kamkoliv po Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Ústí nad Labem, Jablonci a Liberci v den objednání.

E-shop v posledních dvou letech rychle rostl. V roce 2016 firma dosáhla obratu 960 milionů korun, letos se chce dostat na dvě miliardy. Obchod navíc chystá v brzké době expanzi do velkých měst západní a střední Evropy. Podle dosavadních odhadů půjde o investici v řádu desítek milionů eur. 

On-line prodej potravin patří v Česku k nejrychleji rostoucím kategoriím. Nejdéle na on-line trhu působí Potraviny on-line obchodního řetězce Tesco, dále třeba Freshbedynky.cz‎, Coop-box.cz, Plnataska.cz, Potravinydomu.cz a další. Na on-line trh se chystá vstoupit i řetězec Globus či diskont Lidl.

České domácnosti loni nakoupily v internetových obchodech potraviny, drogerii a další rychloobrátkové zboží za osm miliard korun, meziročně o 50 procent víc. Jen za potraviny a nealko nápoje to byly tři miliardy korun a meziroční růst přesáhl 40 procent. Vyplývá to z údajů společnosti GfK.

E-shop musel v březnu několik týdnů kvůli nedostatku pracovních sil fungovat v omezeném režimu poté, co cizinecká policie zadržela při kontrole v pražském skladu firmy 85 cizinců, které poté vyhostila.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy