Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady, píší média

ČTK ČTK
20. 11. 2023 16:20
Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady, píší média

Zhruba 500 zaměstnanců společnosti OpenAI pohrozilo odchodem, pokud všichni současní členové správní rady nerezignují a do čela podniku se nevrátí Sam Altman, který byl v pátek překvapivě odvolán z funkce výkonného ředitele. Podle médií to vyplývá z dopisu, který zaměstnanci podepsali a zaslali radě. OpenAI má více než 700 zaměstnanců, podle listu Financial Times (FT) jejich aktuální počet dosahuje až 770.

Altman je spoluzakladatelem OpenAI. Po jeho odvolání se z firmy rozhodl odejít i další spoluzakladatel Greg Brockman, kterého správní rada odvolala z funkce svého předsedy. Americký softwarový gigant Microsoft, který je předním investorem v OpenAI, dnes oznámil, že Altman a Brockman začnou pracovat pro něj a povedou jeho nový tým pro výzkum pokročilé umělé inteligence (AI).

Zaměstnanci OpenAI v dopise adresovaném správní radě hrozí, že v případě nesplnění jejich podmínek přejdou do nové divize Microsoftu vedené Altmanem a Brockmanem. "Microsoft nás ujistil, že v této nové divizi jsou místa pro všechny zaměstnance OpenAI," píše se v dopise, jehož znění zveřejnil například server Wired.

Společnost OpenAI zhruba před rokem uvedla na trh svého chatbota ChatGPT, což spustilo všeobecný zájem o generativní umělou inteligenci a soutěžení technologických firem v tomto odvětví. Termínem generativní umělá inteligence se označují systémy, které na základě tréninku na obrovském množství dat dokážou vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy