Věřitelé zkrachovalé CK Hellas dostanou jen zlomek pohledávek

ČTK ČTK
16. 4. 2018 13:49
Dvacítka věřitelů společnosti přihlásila své pohledávky v celkové výši přes 2,3 milionu korun. Po odečtení odměny insolvenční správkyně a dalších výdajů zůstalo na věřitele necelých 73 tisíc korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Prostějov - Jen zhruba 70 tisíc korun dostanou zpět věřitelé zkrachovalé cestovní kanceláře Hellas - nejen Řecko z Prostějova, na kterou soud v roce 2015 prohlásil konkurz. Výnos z prodeje majetku této cestovní kanceláře tak pokryje pouze zlomek z jejích více než dvoumilionových dluhů.

Vyplývá to ze závěrečné zprávy insolvenční správkyně Hellas - nejen Řecko Moniky Fabrinské, která byla zveřejněna v insolvenčním rejstříku.

Dvacítka věřitelů společnosti přihlásila své pohledávky v celkové výši 2,3 milionu korun, avšak z majetku cestovní kanceláře se podařilo získat necelých 155 tisíc korun.

Po odečtení odměny insolvenční správkyně, která činila 77 440 korun, a různých menších výdajů zůstalo na věřitele necelých 73 tisíc korun. Mezi věřiteli cestovní kanceláře Hellas byly například firmy zajišťující ubytování či klienti této CK.

Na firemním účtu cestovní kanceláře Hellas bylo po zahájení insolvenčního řízení pouze 37 tisíc korun. Společnost Hellas - nejen Řecko evidovala také pohledávku vůči obchodnímu partnerovi 117 tisíc korun. Další majetek zkrachovalá CK už neměla.

Společnost Hellas - nejen Řecko vyhlásila úpadek v srpnu 2014. První insolvenční návrh, který tehdy podala majitelka firmy, soud zamítl, protože byl nesrozumitelný. Návrh, na jehož základě v lednu 2015 soud firmu do konkurzu poslal, podala zaměstnankyně CK Renata Kovářová kvůli dlužné mzdě.

Prostějovská kancelář se specializovala na pobytové zájezdy do Řecka, Bulharska a poznávací zájezdy po Evropě. "Důvodem problémů, do kterých se naše společnost dostala, je situace v naší hlavní destinaci Řecku, nízké ceny zájezdů na tuzemském trhu, oslabení koruny a v neposlední řadě platební neschopnost našich partnerů," uvedla už dříve jednatelka a majitelka firmy Šárka Trunečková.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy