Diamo se od ledna dočká nového ředitele, končícího Ježe nahradí Ludvík Kašpar

ČTK ČTK
17. 12. 2019 6:43
Na pozici ředitele státního podniku Diamo skončí po půl roce vedení Jiří Jež. Od začátku příštího roku nastoupí do funkce současný ředitel odštěpného závodu Diamo - Těžba a úprava uranu Ludvík Kašpar, který zvítězil ve výběrovém řízení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Královopolská RIA

Informuje o tom web Ekonomického deníku. Státní podnik Diamo se zaměřuje na řešení následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví.

"Jiří Jež byl pověřen řízením státního podniku Diamo jako krizový manažer na dobu nezbytně nutnou," uvedla mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Štěpánka Filipová.

Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) jmenoval Ježe na konci května krátce po svém nástupu na ministerstvo, kdy s okamžitou platností odvolal předchozího ředitele Tomáše Rychtaříka. Jež ještě před ním Diamo vedl 14 let.

Kašpara do vedení podniku doporučila výběrová komise složená ze zástupců MPO a Českého báňského úřadu. "Zvítězil v otevřeném dvoukolovém výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo osm kandidátů," sdělila mluvčí. V Diamu pracuje na různých pozicích od roku 1997, v podniku řídil významné projekty, investiční a sanační akce, na starosti měl především technologii, hlavním technologem odštěpného závoru Diamo - Těžba a úprava uranu byl téměř pět let.

Státní podnik vznikl v roce 1988 jako Československý uranový průmysl a navázal na činnost stejnojmenné státní organizace, která zabezpečovala těžbu uranové rudy. Nyní má Diamo čtyři závody, ředitelství je ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku.

Po celé ČR firma spravuje 6000 míst s ekologickou zátěží. Vedle řešení následků hornické činnosti zajišťuje také produkci uranového koncentrátu pro jadernou energetiku. Podnik zaměstnává zhruba 2300 lidí. Spadají pod něj také výplaty dávek bývalým a současným horníkům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy