Život na lince: Práce na minuty, bolavé klouby, touha po benefitech. Chyby neexistují

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
3. 11. 2019 18:12
Na jedné straně slušný plat a pěkné benefity, na druhé monotónní práce. Pořád dokola jen pár úkonů. Jeden šroub, druhý šroub, třetí šroub, zavřít kufr. A další vůz se blíží. V továrně na auta pestrou práci neočekáváte, ale stejně vás svět montážní haly překvapí. "Zvyknete si. Někdo za čtrnáct dní, někdo do měsíce," říká žena, která už strávila na lince v továrně Kia Motors v Žilině dlouhá léta.
Tréninkové centrum v továrně Kia v Žilině.
Tréninkové centrum v továrně Kia v Žilině. | Foto: Kia

Co když se mi budou ostatní smát?

Podle Magdalény Čimborové je nejtěžší na práci operátora naučit se novou pozici, nové operace.

"Na nováčka se samozřejmě všichni dívají, máte pocit, že když vám to nepůjde, že si z vás budou ostatní dělat srandu. Nemáte ještě ten správný grif, musíte najít teprve způsob daného úkonu, který vám bude nejvíce vyhovovat. A do toho vás bolí celé tělo, klouby, svaly, než si na dané pohyby zvyknete," říká Magda a vzpomíná, jak na OK lince 150krát za den nasedala do auta a zase z něj vystupovala. "Jak mě bolela kolena. Doma jsem si je pořád něčím mazala, abych to vydržela." 

A dodává: "Na začátku vás ovlivňuje také strach, že uděláte chybu, tedy že způsobíte škodu a že vás pak bude někdo popotahovat."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy