V okolí Prahy mohou posílit vlaky, přibudou i noční spoje. První návrh je hotov

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
12. 6. 2017 16:30
Předběžný návrh jízdního řádu dnes představila Správa železniční dopravní cesty. Zvýšení počtu spojů a zkrácení intervalů na trasách mezi Prahou a středočeskými městy by se mělo uskutečnit zejména na začátku nebo konci přepravní špičky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nový jízdní řád, který začne platit od 10. prosince, by mohl přinést posílení spojů z Prahy do Nymburka, Milovic, Kolína, Berouna nebo Benešova. Na víkendy jsou plánovány noční linky z pražského hlavního nádraží do velkých středočeských měst. Informoval o tom mluvčí Pražské integrované dopravy Ondřej Kubala. Předběžný návrh jízdního řádu dnes představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Zvýšení počtu spojů a zkrácení intervalů na trasách mezi Prahou a středočeskými městy by se mělo uskutečnit zejména na začátku nebo konci přepravní špičky. Kromě těchto měst by se měly zkrátit intervaly do Vraného nad Vltavou a Čerčan včetně větve do Dobříše.

Noční víkendové linky z Prahy mají vyplnit čtyřhodinovou noční mezeru mezi posledním vlakem a prvním ranním spojem. Noční vlaky mají ze středočeských měst do Prahy odjíždět po 01:00 a zpět z metropole se vracet v 02:30. Návrh počítá s nočními spoji na trasách do Kolína, Všetat a Mělníka, Kralup nad Vltavou, Kladna, Berouna, Čerčan, Benešova a Milovic. Financování posílení spojů už schválil Středočeský kraj, v Praze teprve objednávku na rok 2018 budou radní schvalovat, doplnil mluvčí.

Jde ale o první verzi jízdního řádu, kterou SŽDC zveřejnila proto, aby bylo možné s kraji a dalšími účastníky provozu projednat s předstihem případné změny. Definitivní jízdní řád SŽDC sestavuje na podzim.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy