V okolí Prahy mohou posílit vlaky, přibudou i noční spoje. První návrh je hotov

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
12. 6. 2017 16:30
Předběžný návrh jízdního řádu dnes představila Správa železniční dopravní cesty. Zvýšení počtu spojů a zkrácení intervalů na trasách mezi Prahou a středočeskými městy by se mělo uskutečnit zejména na začátku nebo konci přepravní špičky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nový jízdní řád, který začne platit od 10. prosince, by mohl přinést posílení spojů z Prahy do Nymburka, Milovic, Kolína, Berouna nebo Benešova. Na víkendy jsou plánovány noční linky z pražského hlavního nádraží do velkých středočeských měst. Informoval o tom mluvčí Pražské integrované dopravy Ondřej Kubala. Předběžný návrh jízdního řádu dnes představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Zvýšení počtu spojů a zkrácení intervalů na trasách mezi Prahou a středočeskými městy by se mělo uskutečnit zejména na začátku nebo konci přepravní špičky. Kromě těchto měst by se měly zkrátit intervaly do Vraného nad Vltavou a Čerčan včetně větve do Dobříše.

Noční víkendové linky z Prahy mají vyplnit čtyřhodinovou noční mezeru mezi posledním vlakem a prvním ranním spojem. Noční vlaky mají ze středočeských měst do Prahy odjíždět po 01:00 a zpět z metropole se vracet v 02:30. Návrh počítá s nočními spoji na trasách do Kolína, Všetat a Mělníka, Kralup nad Vltavou, Kladna, Berouna, Čerčan, Benešova a Milovic. Financování posílení spojů už schválil Středočeský kraj, v Praze teprve objednávku na rok 2018 budou radní schvalovat, doplnil mluvčí.

Jde ale o první verzi jízdního řádu, kterou SŽDC zveřejnila proto, aby bylo možné s kraji a dalšími účastníky provozu projednat s předstihem případné změny. Definitivní jízdní řád SŽDC sestavuje na podzim.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy