reklama
 
 

V pražské tržnici objevili veterináři 80 kilogramů zkažených ryb

Aktualizováno 7. 12. 2018 14:42
Veterináři spolu s policisty odhalili v pražských Malešicích při kontrole tržnice An Dong 80 kilogramů zkažených ryb. Provozovateli hrozí padesátimilionová pokuta, navíc šlo o jeho několikátý přestupek.

Loni u stejného obchodníka našli 200 kilogramů vepřového masa a mušlí se smyslovými změnami, letos v září 44 kilogramů mušlí a ryb neznámého původu, které také byly zkažené.

"Veterinární inspektoři u jednoho z prodejců zjistili, že uchovával k prodeji těla mrtvých nekuchaných sladkovodních ryb. Povrch těl byl zapáchající, oslizlý a měl změněnou barvu," uvedl mluvčí.

Stejný obchodník prodával živé ryby v nevyhovujících podmínkách. "Káď byla přeplněná, okysličení nedostatečné, ryby jevily známky dušení, některé byly v nefyziologické poloze a jiné dokonce leklé," uvedl mluvčí. Prodejce nabízel kapry, karase, sumce a amury.

Veterináři mu nařídili usmrcení části ryb, mrtvé ryby pak znehodnotili a nařídili prodejci likvidaci na jeho náklady.

"Za uvádění potravin se smyslovými změnami hrozí prodejci pokuta ve správním řízení až do výše 50 milionů korun. Část případu bude dále předána úřadu městské části Prahy 10, jež ve své kompetenci řeší welfare a podezření z týrání zvířat," dodal mluvčí.

Veterináři v poslední době našli několik nelegálních skladů, například v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši, kde byly více než dvě tuny ryb a mořských plodů.

Neregistrované sklady potravin nezjistili v posledním roce pražští veterináři jenom v Sapě, ale také v Holešovicích, ve Vysočanech nebo v Hostivaři. Například v květnu informovali o prostorách v Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků.

autor: ČTK | 7. 12. 2018 13:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama