reklama
 
 

V čele ČEZ pokračuje Daniel Beneš. Dozorčí rada ho potvrdila na další čtyři roky

22. 12. 2016 17:16
V čele největší české energetické společnosti je Daniel Beneš od roku 2011. O jeho pokračování rozhodla dvanáctičlenná dozorčí rada, kterou vede Václav Pačes.

Praha – Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ potvrdila ve funkci předsedy představenstva na další čtyři roky Daniela Beneše, který společnost vede od roku 2011. Členem představenstva firmy je již od konce roku 2005. Současný mandát měl Benešovi skončit na konci příštího roku.

"Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické," uvedl dnes předseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes.

Podotkl, že ČEZ nyní stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat. Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií firmy.

Šestačtyřicetiletý Beneš vystudoval Strojní fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě a Brno Business School Nottingham Trent University. V letech 1993 až 1997 pracoval jako vedoucí odbytu ve společnosti Bohemiacoal a poté řídil firmu Hedviga Group. Mezi roky 2000 a 2004 byl šéfem závodu ostravské společnosti Tchas. Do ČEZ přišel v roce 2004 na místo ředitele úseku nákupu. V současnosti působí i jako viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

ČEZ je největší česká energetická firma. Za tři čtvrtletí letošního roku společnosti meziročně klesl čistý zisk i tržby. Čistý zisk klesl o 11 procent na 14,7 miliardy korun, tržby o pět procent na 145,1 miliardy korun. Sedmdesát procent akcií vlastní stát.

autor: ČTK | 22. 12. 2016 17:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama