Úspory v japonském stylu. Toyota zaměstnancům vypíná výtahy a reguluje klimatizaci

ČTK ČTK
8. 7. 2016 13:18
Toyota ve svém ústředí v rámci úsporných opatření vyřadila zaměstnancům z provozu dva z osmi výtahů a rovněž upravila nastavení klimatizace. Podle automobilky má tento krok zaměstnancům připomínat snahu podniku o posilování konkurenceschopnosti a zároveň šetřit přírodu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Tokio - Japonská společnost Toyota Motor, která je největším výrobcem automobilů na světě, se v rámci úsporných opatření rozhodla vypnout dva z osmi výtahů ve svém tokijském ústředí. Informuje o tom server BBC. Podle automobilky má tento krok zaměstnancům připomínat snahu podniku o posilování konkurenceschopnosti.

"Klíčovým cílem vypnutí výtahů je zvýšit uvědomělost zaměstnanců a připomenout jim odhodlání Toyoty zvyšovat konkurenceschopnost prostřednictvím omezování plýtvání," uvedla podle BBC firma. "Pomůže to rovněž ochraně životního prostředí," dodala.

Toyota ve svém ústředí v rámci úsporných opatření kromě vypnutí dvou výtahů rovněž upravila nastavení klimatizace. Podobné kroky automobilka podle BBC podnikla již během finanční krize v roce 2008. "Tato politika není nová," upozornila automobilka. Neupřesnila však, jak velké úspory by tato opatření měla přinést.

Toyota v květnu oznámila, že v uplynulém finančním roce, který skončil 31. března, zvýšila čistý zisk o šest procent na rekordních 2,31 bilionu jenů (560 miliard Kč). Zároveň však uvedla, že v nynějším finančním roce očekává propad zisku až o 35 procent, a to zejména kvůli silnější domácí měně, která podkopává její konkurenceschopnost na zahraničních trzích.

 

Právě se děje

Další zprávy