Unileveru loni v Česku klesl zisk o třetinu

ČTK ČTK
18. 11. 2014 17:19
Firma loni v Česku zaměstnávala v průměru 294 lidí, což bylo o devět více než v roce 2012.
Unilever v Česku mimo jiné prodává značku Hellmann's.
Unilever v Česku mimo jiné prodává značku Hellmann's. | Foto: Unilever

Praha - České pobočce společnosti Unilever, předního světového výrobce potravin a spotřebního zboží, klesl loni čistý zisk o třetinu na 84 milionů korun. Tržby vzrostly o 2,5 procenta na 4,36 miliardy korun. Vyplývá to z loňské výroční zprávy firmy umístěné ve Sbírce listin.

"Rok 2013 znamenal stabilní a ziskové působení společnosti na českém trhu a zachování tržních podílů," uvedlo vedení společnosti v dokumentu.

Unilever ukončil v Česku výrobu v roce 2010, kdy zavřel svůj závod v Nelahozevsi na Mělnicku. Závod v Zábřehu na Moravě zavřela společnost již o čtyři roky dříve. V tuzemsku tak koncern prodává především výrobky svých zahraničních poboček.

Jde zejména o tuky, majonézy a dresinky Hellmann's, margaríny Flora, Rama, Perla nebo Hera a kořenicí směsi či omáčky značky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove a Rexona. Unilever loni získal od Bohumínské firmy Bochemie značky Savo, Biolit a Diffusil. Firma loni v Česku zaměstnávala v průměru 294 lidí, což bylo o devět více než v roce 2012.

Obrat britsko-nizozemské mateřské společnosti loni činil 49,8 miliardy eur (1,3 bilionu korun), o tři procenta méně než v předešlém období. Výsledek nepříznivě ovlivnily směnné kurzy a prodej majetku Bochemie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy