Uber v Londýně skončí. Tamní dopravní úřad taxislužbě neprodlouží licenci

Zahraničí Zahraničí
22. 9. 2017 12:59
Společnost Uber přišla v Londýně o licenci na provozování taxislužeb. Dopravní úřad Transport for London (TfL) oznámil, že licenci, která vyprší 30. září, neprodlouží. Informoval o tom britský server BBC. Podle dopravce vykazují přístupy a praktiky Uberu nedostatek zodpovědnosti. Firma záhy nato uvedla, že se s rozhodnutím obrátí na soud. Na odvolání má 21 dní. Rozhodnutí dopravce naopak uvítal londýnský starosta Sadiq Khan. "Nebylo by správné prodloužit licenci někomu, kdo ohrožuje bezpečnost Londýňanů," uvedl Khan. Uber čelí dlouhodobé kritice i v jiných zemích včetně České republiky, kde proti němu opakovaně protestovali řidiči jiných taxislužeb.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy