Uber v Londýně skončí. Tamní dopravní úřad taxislužbě neprodlouží licenci

Zahraničí Zahraničí
22. 9. 2017 12:59
Společnost Uber přišla v Londýně o licenci na provozování taxislužeb. Dopravní úřad Transport for London (TfL) oznámil, že licenci, která vyprší 30. září, neprodlouží. Informoval o tom britský server BBC. Podle dopravce vykazují přístupy a praktiky Uberu nedostatek zodpovědnosti. Firma záhy nato uvedla, že se s rozhodnutím obrátí na soud. Na odvolání má 21 dní. Rozhodnutí dopravce naopak uvítal londýnský starosta Sadiq Khan. "Nebylo by správné prodloužit licenci někomu, kdo ohrožuje bezpečnost Londýňanů," uvedl Khan. Uber čelí dlouhodobé kritice i v jiných zemích včetně České republiky, kde proti němu opakovaně protestovali řidiči jiných taxislužeb.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy