Uber Eats začne v Kanadě rozvážet lidem marihuanu. Při lockdownech poptávka roste

ČTK ČTK
23. 11. 2021 14:35
Společnost Uber Eats, která se specializuje na rozvoz jídla, vstupuje v Kanadě poprvé na trh s marihuanou. V provincii Ontario si brzy půjde prostřednictvím aplikace Uber objednat konopné produkty firmy Tokyo Smoke, které pak budou připraveny k vyzvednutí v nějakém obchodě poblíž.
Uber Eats.
Uber Eats. | Foto: Reuters

Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Podle kanadských zákonů je užívání marihuany od roku 2018 legální, ale její doručování je stále nezákonné. Kanadský trh s marihuanou má hodnotu přibližně pět miliard kanadských dolarů (88,7 miliardy Kč) ročně.

Aplikace ověří věk uživatele a ten si posléze bude moci objednávku vyzvednout do hodiny, uvedla společnost. Odmítla se ale vyjádřit k tomu, zda svou nabídku rozšíří i jinde v Kanadě a také ve Spojených státech.

Společnost Uber se o rychle rostoucí trh s konopím zajímá už delší dobu. V dubnu šéf společnosti Dara Khosrowshahi uvedl, že Uber zváží doručování marihuany, jakmile to bude v USA legální.

Přestože prodej konopí pro rekreační užívání je v Kanadě legální už tři roky, velkou část trhu stále ovládají nelegální producenti. Tomu se vláda snaží zamezit.

Kanadský trh s konopím v příštích letech dál poroste, očekává společnost BDS Analytics. Odhaduje, že do roku 2026 vzrostou tržby na 6,7 miliardy amerických dolarů (151,5 miliardy Kč). "Budeme i nadále pečlivě sledovat regulaci a příležitosti na jednotlivých trzích," uvedl mluvčí společnosti Uber.

Loni, kdy mnoho lidí muselo kvůli protipandemickým uzávěrám trávit většinu času doma, poptávka po konopných produktech výrazně vzrostla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Grawemeyerovu cenu za skladbu získala Olga Neuwirth, přijede na Pražské jaro

Prestižní Grawemeyerovu cenu za skladbu, kterou udílí University of Louisville v americkém státě Kentucky, letos získá Rakušanka Olga Neuwirth. Porota ocenila její operu Orlando podle stejnojmenného románu Virginie Woolf. Předloni ji jako první žena zkomponovl na objednávku Vídeňské státní opery. Kromě ocenění Neuwirth dostane šek na 100 tisíc dolarů, v přepočtu přes 2,2 milionu korun.

Neuwirth se tak zařadí po bok prestižních laureátů ceny, k nimž patří současníci Kaija Saariaho, Thomas Adès, Tan Dun a György Kurtág nebo dnes již nežijící Pierre Boulez, Witold Lutosławski a Krzysztof Penderecki. V roce 1993 ocenění převzal český rodák Karel Husa.

Třiapadesátiletá Olga Neuwirth bude příští rok hostem festivalu Pražské jaro. V rámci dvoudenní akce Prague Offspring navštíví pražské Centrum současného umění DOX, kde tři její kompozice zahraje renomovaný ansámbl Klangforum Wien. Cena za skladbu nazvaná po filantropovi Charlesi Grawemeyerovi, jenž žil v letech 1912 až 1993, je udílena od roku 1985.

Zdroj: New York Times
Další zprávy