Do Česka míří rekordní počet turistů. Podívejte se, odkud přijíždějí a co je nejvíc láká

Olga Skalková Denis Chripák Olga Skalková, Denis Chripák
25. 6. 2017 12:25
Tuzemské hotely, penziony a další "hromadná ubytovací zařízení" měly loni rekordní rok. Pomohla jim v tom zhoršená bezpečnostní situace v řadě zemí. Projděte si údaje o počtu turistů, jejich původu i regionech, které v Česku nejvíce navštěvují.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy