Tunel metra v Helsinkách prorazí Metrostav, získal zakázku za 890 milionů korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 5. 2016 18:03
Česká společnost Metrostav ve středu podepsala v Helsinkách smlouvu na výstavbu trasy metra za 33 milionů eur (zhruba 890 mil. korun). Zakázku získal Metrostav ve sdružení s finskou společností Destia, práce začnou již tento měsíc. Metrostav bude provádět ražby tunelů a injektáže (vhánění zpevňovací směsi pod tlakem do konstrukce), finský partner zajistí lomovou ražbu ve stanici Espoonlahti, ražbu vertikálních šachet a odvoz vyrubaného materiálu. Pro Metrostav to není první zakázka ve skandinávských zemích. Již dříve se podílel například na stavbách tunelů na Islandu nebo v Norsku. Metrostav včetně svých dceřiných společností nyní dosahuje přes 30 procent svých tržeb v zahraničí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 39 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy