Tunel metra v Helsinkách prorazí Metrostav, získal zakázku za 890 milionů korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 5. 2016 18:03
Česká společnost Metrostav ve středu podepsala v Helsinkách smlouvu na výstavbu trasy metra za 33 milionů eur (zhruba 890 mil. korun). Zakázku získal Metrostav ve sdružení s finskou společností Destia, práce začnou již tento měsíc. Metrostav bude provádět ražby tunelů a injektáže (vhánění zpevňovací směsi pod tlakem do konstrukce), finský partner zajistí lomovou ražbu ve stanici Espoonlahti, ražbu vertikálních šachet a odvoz vyrubaného materiálu. Pro Metrostav to není první zakázka ve skandinávských zemích. Již dříve se podílel například na stavbách tunelů na Islandu nebo v Norsku. Metrostav včetně svých dceřiných společností nyní dosahuje přes 30 procent svých tržeb v zahraničí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy