O rozmanité Barbie je zájem. Mattelu vzrostly tržby, před Vánoci ale zdraží

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
28. 7. 2021 10:25
Tržby amerického výrobce hraček Mattel stouply ve druhém čtvrtletí meziročně o 40 procent na 1,03 miliardy dolarů (22,4 miliardy korun), a překonaly tak odhady. Zároveň však společnost varovala, že před Vánocemi bude muset kvůli vyšším nákladům na suroviny a na dopravu zdražovat. Tržby ovlivnil i úspěch panenek Barbie v pandemii i jejich netradiční vzhled.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Instagram Barbie

Firma uvedla své výsledky v úterý po uzavření burzovního obchodování. Společnost čeká, že poptávka nepoleví ani v následujících měsících a zvedla celoroční výhled tržeb.

Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali, že tržby v období od dubna do června budou činit 878,8 milionu dolarů. Akcie Mattelu po oznámení čtvrtletních výsledků přidaly po zavření burzy více než pět procent.

Zájem o panenky Barbie, které Mattel vyrábí, loni oživili rodiče, kteří je kupovali pro zábavu dětem nuceným trávit vinou pandemie více času doma. Mattel jim vyšel vstříc modely s různými odstíny pleti a panenkami vytvořenými podle úspěšných žen. Ve druhém čtvrtletí se prodej Barbie, která je největší koncernovou značkou, zvýšil o 46 procent.

Tento měsíc firma představila panenku v podobě japonské hvězdné tenistky Naomi Ósakaové. Podle šéfa podniku Ynona Kreize by měly popularitu Barbie povzbudit i pořady v televizi Netflix a nový film.

Mattel nově očekává, že celoroční tržby v přepočtu na konstantní měny vzrostou o 12 až 14 procent. Dříve odhadoval růst tržeb o šest až osm procent.

Konkurenční výrobce hraček Hasbro v pondělí oznámil růst tržeb o 54 procent na 1,32 miliardy dolarů, i jemu se podařilo překonat odhady. Po Mattelu druhý největší producent hraček ve Spojených státech také uvedl, že kvůli dopadům pandemie na dodavatelský řetězec plánuje zvýšit ceny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy