Video: Škoda ukázala tramvaj, kterou vyrábí pro německý Chemnitz

Podívejte se na moderní tramvaj, se kterou plzeňská Škoda uspěla v tendru pro německý Chemnitz.
Plzeňská škodovka ukázala nový typ tramvaje, který bude jezdit v německém Chemnitzu | Video:

Plzeň - Škoda Transportation poprvé ukázala tramvaj ForCity Classic, které vyrábí pro německé město Chemnitz (Saská Kamenice).

"Už v roce 2012 jsme v tomto saském městě měli unikátní možnost vozit cestující v testovacím provozu v naší nízkopodlažní tramvaji ForCity Alfa. Tehdejší provoz byl vyhodnocen v rámci průzkumu zákazníků velice úspěšně. Jedná se tedy o dlouholetý výsledek práce našich obchodníků, techniků, konstruktérů a dalších, kterým patří velký dík," řekl již dříve Tomáš Ignačák, místopředseda představenstva Škoda Transportation.

Dalších osmdesát tramvají ForCity Smart dodá Škoda pro cestování mezi městy Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg. To představuje největší exportní tendr, ve kterém plzeňská společnost za svou historii zvítězila. V rámci kontraktu obdržela německá strana i opce na dalších 34 vozidel. Celková hodnota základní dodávky bude téměř 7 miliard korun.

V posledních měsících Škoda Transportation uspěla i v dalších výběrových řízeních. Za dvě miliardy korun například dodá čtyřicet tramvají do Ostravy. Firmu vlastní společnost PPF Petra Kellnera.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy