Video: Škoda ukázala tramvaj, kterou vyrábí pro německý Chemnitz

on on
27. 9. 2018 15:54
Podívejte se na moderní tramvaj, se kterou plzeňská Škoda uspěla v tendru pro německý Chemnitz.
Plzeňská škodovka ukázala nový typ tramvaje, který bude jezdit v německém Chemnitzu | Video:

Plzeň - Škoda Transportation poprvé ukázala tramvaj ForCity Classic, které vyrábí pro německé město Chemnitz (Saská Kamenice).

"Už v roce 2012 jsme v tomto saském městě měli unikátní možnost vozit cestující v testovacím provozu v naší nízkopodlažní tramvaji ForCity Alfa. Tehdejší provoz byl vyhodnocen v rámci průzkumu zákazníků velice úspěšně. Jedná se tedy o dlouholetý výsledek práce našich obchodníků, techniků, konstruktérů a dalších, kterým patří velký dík," řekl již dříve Tomáš Ignačák, místopředseda představenstva Škoda Transportation.

Dalších osmdesát tramvají ForCity Smart dodá Škoda pro cestování mezi městy Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg. To představuje největší exportní tendr, ve kterém plzeňská společnost za svou historii zvítězila. V rámci kontraktu obdržela německá strana i opce na dalších 34 vozidel. Celková hodnota základní dodávky bude téměř 7 miliard korun.

V posledních měsících Škoda Transportation uspěla i v dalších výběrových řízeních. Za dvě miliardy korun například dodá čtyřicet tramvají do Ostravy. Firmu vlastní společnost PPF Petra Kellnera.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy