To pivo je strašné, mám důkaz. Vědci přišli na způsob, jak snadno změřit kvalitu pití

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
14. 11. 2019 6:20
Vědci z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského ve spolupráci s výzkumníky z Mendelovy univerzity v Brně vyvinuli způsob, kterým lze ve skladech, supermarketech, ale i restauracích rychle zkontrolovat kvalitu piva.

Štamgasti se již brzy nebudou muset dohadovat, jestli je jejich oblíbené pivo v restauraci skladováno správně a při doporučené teplotě. Díky českým vědcům bude možné během chvíle zjistit intenzitu takzvané staré chuti piva, což je nežádoucí výsledek stárnutí piva a oxidace, ke kterým dochází právě při nesprávném skladování.

"Pivo začíná na rozdíl od vína stárnout poměrně brzy. Zatímco vínu prospívá, že leží několik let, u piva to neplatí. Zajímá nás, jaké pochody se v pivu odehrávají a jak můžeme stárnutí zpomalit. Především při vývozu do zahraničí výrobci hledají různé způsoby stabilizace, aby se pivo nezkazilo a nezakalilo," vysvětlila Jana Olšovská z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze.

Dodává, že samotné stárnutí piva prozatím výrobci zastavit neumí, ale právě na to se budou ve svých výzkumech nyní zaměřovat.

Kvalitní měření všech světlých piv

Nová metoda odhalí nesprávné skladování u téměř všech druhů piv, nezáleží, zda byla kvašena spodně, nebo svrchně. Výjimku tvoří tmavá piva.

"Samotné měření se odehrává v malé krabičce. Přístroj obsahuje software z dílny naší univerzity, pomocí kterého je detekován vybraný marker, jehož koncentrace odpovídá hodnocení staré chuti piva," říká proděkan Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně Radim Cerkal.

Zařízení, takzvaný black box, se vejde do ruky a jeho pořízení v současné době nepřekračuje 20 tisíc korun. Výsledek projektu, o kterém referovaly i zahraniční odborné časopisy, nyní používá Plzeňský Prazdroj jako průmyslový partner. K dostání je však i široké veřejnosti. Podle Cerkala jsou výsledky srovnatelné s odbornými analýzami v laboratoři.

Bude o něj zájem, věří autoři

"Zaznamenali jsme poptávku z různých koutů světa. Metoda byla prezentována na evropských konferencích, některé společnosti už projevily vážný zájem. Výzkum vzešel z požadavku vrchního sládka z Plzeňského Prazdroje Jana Engeho, který chtěl objektivní měření, protože degustace může být ovlivněna mnoha faktory," dodala sládková Prazdroje Lenka Straková s tím, že v Česku je unikátní metoda chráněna patentem.

Zájem o využití novinky očekávají odborníci především ze strany velkých pivovarů. Zájem by ale mohli mít i obchodní zástupci nebo reklamační technici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy