To nejlepší z veletrhu ve Vegas: Notebook jako papír, mizící TV a zakázaný vibrátor

Otakar Schön
11. 1. 2019 6:43
Největší veletrh spotřební elektroniky na světě právě probíhá v Las Vegas, kde se představují tisíce nových produktů. Zpravodaj Aktuálně.cz vybral ty nejzajímavější, nejlepší nebo nejkontroverznější, včetně vibrátoru, který se na CES ukazovat nakonec nesměl.
Foto: Otakar Schön

LG Signature OLED TV R - opravdu chytrá televize

Nejvýraznější novinka letošního CES je zajímavá hlavně vizuálně. Inženýrům LG se podařilo vyrobit obří OLED televizor s pružnou obrazovkou, kterou je možné schovat do stojanu. Luxusní televizor umí přizpůsobit plochu vysunuté obrazovky podle sledovaného obrazu, na filmy s poměrem stran 21 : 9 tak vysune pouze část displeje.

Displej zezadu chrání lamely z uhlíkových vláken a mezi nimi a samotným panelem je vrstva vlny. Cena zatím zůstává neznámá.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy