Téměř dvě miliardy korun si nikdo nevybral. Poslední možnost přinést vkladní knížku skončila

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
2. 1. 2017 12:30
Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy korun. Počet nevyzvednutých vkladů dosahuje 2,456 milionu. Platnost anonymních vkladních knížek podle zákona o bankách skončila v závěru roku 2002 – tehdy evidovala 6,6 milionu vkladních knížek s celkovou částkou přes 120 miliard korun. Spořitelna lhůtu pro výplatu peněz několikrát prodloužila. Podle zákona promlčené vklady propadají bance a nemusí je vyplácet. Česká spořitelna se rozhodla věnovat peníze Nadaci Depositum Bonum, kterou v roce 2012 založila. Ta se zaměřuje na zlepšení úrovně vzdělání, zejména v technických a přírodních vědách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 3 minutami

Hrubec jen jednou inkasoval a Omsk se ujal ve finále KHL vedení

Brankář Šimon Hrubec vychytal Omsku vítězství v úvodním finálovém duelu Kontinentální hokejové ligy. Český gólman zneškodnil 28 střel hráčů CSKA a Avangard na ledě vítěze základní části vyhrál 4:1.

Hrubce před více než 7000 diváky v CSKA Areně překonal jen v úvodu třetí třetiny Andrej Loktionov po chybě obránce. Snížil tím na 1:2, ale domácí se obratu nedočkali. O deset minut později americký útočník Reid Boucher v přesilovce vrátil hostům dvougólový náskok a do prázdné branky zpečetil výhru Ilja Kablukov. V první a druhé třetině položili základ k vítězství Jegor Činachov a běloruský obránce Kirill Gotovec.

Druhý zápas je na programu v úterý znovu v Moskvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy