Téměř dvě miliardy korun si nikdo nevybral. Poslední možnost přinést vkladní knížku skončila

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
2. 1. 2017 12:30
Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy korun. Počet nevyzvednutých vkladů dosahuje 2,456 milionu. Platnost anonymních vkladních knížek podle zákona o bankách skončila v závěru roku 2002 – tehdy evidovala 6,6 milionu vkladních knížek s celkovou částkou přes 120 miliard korun. Spořitelna lhůtu pro výplatu peněz několikrát prodloužila. Podle zákona promlčené vklady propadají bance a nemusí je vyplácet. Česká spořitelna se rozhodla věnovat peníze Nadaci Depositum Bonum, kterou v roce 2012 založila. Ta se zaměřuje na zlepšení úrovně vzdělání, zejména v technických a přírodních vědách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy