Televize v každém pokoji a poloha blízko letišť. Luxusní hotely Hilton slaví 100 let

Hilton hotel.
Mobley Hotel. Tady začala sága rodu Hiltonů. Poslední květnový den roku 1919 se Conrad Hilton dohodl na koupi Mobley Hotelu v texaském městě Cisco a položil  tak základy slavného hotelového řetězce.
V texaském městě Waco otevřel Hilton v roce 1927 svůj třetí hotel.
Svůj dlouholetý sen koupit luxusní newyorský hotel Waldorf Astoria si Conrad Hilton splnil v roce 1949.
Roku 1947 se Hiltonův newyorský Roosevelt Hotel stává prvním hotelem na světě, který má v každém pokoji televizi.
Foto: Hilton Worldwide
Ekonomika Ekonomika, Petr Kain
31. 5. 2019 11:31
Když si americký politik, obchodník a veterán první světové války Conrad Hilton koupil před 100 lety, 31. května 1919, ve městě Cisco v americkém státě Texas svůj první hotýlek, asi netušil, že společnost nesoucí jeho jméno bude jednou jedním z největších hotelových řetězců světa. Jeho první hotýlek měl 40 pokojů, nyní hotelová společnost Hilton Worldwide provozuje 5700 hotelů s celkovým počtem přes 900 tisíc lůžek. Slávu hotelového impéria v poslední době občas překonávají výstřelky pravnučky zakladatele hotelového impéria Paris Hiltonové.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy