Televize ráno lákala na erotickou linku. Rada ji pokutuje

ČTK ČTK
26. 3. 2015 15:37
Active TV, která v březnu ukončila vysílání, dostala čtyři pokuty v celkové výši přes milion korun.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) uložila společnosti TV CZ, provozující stanici Active TV, čtyři pokuty v celkové výši přes milion korun.

Půlmilionovou sankci dostala společnost za teleshoppingový blok na erotickou linku, který vzhledem rannímu odvysílání mohl ohrozit mravní a psychický vývoj dětí. Rada o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Vyjádření televize ČTK shání.

Vedle půlmilionové pokuty má společnost zaplatit také 300 000 korun za teleshoppingový blok EZO.TV, ve kterém si diváci podle rady mohli doporučení z obrazovky vyložit jako náhradu lékařské péče a zanedbat tak léčbu závažných onemocnění.

Pokutu 200 000 korun potom firma dostala za to, že na písemnou výzvu radě nezapůjčila záznam vysílání Active TV z loňského ledna. Menší pokutu 50 000 korun si pak TV CZ vysloužila za kvíz ve stejné televizi, kdy po divácích požadovala správnou odpověď, která ale byla v rozporu s pravidly soutěže.

Program Active TV, který v březnu ukončil vysílání v pozemní televizní síti, se dostal do hledáčku RRTV již poněkolikáté. Naposledy to bylo letos v lednu, kdy rada uložila tři pokuty v celkové výši 900 000 korun za údajně nekalé obchodní praktiky.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy