Kellner koupil s Telefónikou i 14 tisíc budek

Kellner koupil s Telefónikou i 14 tisíc budek
Možná nečekaně vysoký počet vzhledem k tomu, že každý Čech má v průměru mobilní telefon - tedy nosí si svou telefonní budku všude s sebou. Na snímku vidíte budku u budovy bývalé mezinárodní ústředny v Praze na Žižkově.
Telefonní budky mizí z našich ulic, ale zatím nemohou zmizet úplně. PPF Petra Kellnera s Telefónikou samozřejmě převzala i povinnost provozovat budky. Pravidla, kde musí být, jsou daná.
V době mobilních telefonů jsou ale  automaty na prudkém ústupu. V České republice jsou dokonce některé, z nichž někdo zavolá jen jednou dvakrát ročně.
Úplně první telefonní automaty vznikaly cca před 120 lety a byly umísťovány na veřejných místech, zejména na poštovních úřadech. Na hlavní poště v Praze už dnes ale telefonní automat nenaleznete.
Foto: ČTK
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
8. 11. 2013 8:00

Společnost PPF oznámila, že převezme největšího českého operátora v telekomunikacích, Telefóniku CR. S ní získává i necelých 14 tisíc přežitků minulosti, tedy telefonních budek, které postupně mizí. Podívejte se, jak se dřív na ulicích telefonovalo a jak se někdy telefonuje i dnes.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy