Kellner koupil s Telefónikou i 14 tisíc budek

Kellner koupil s Telefónikou i 14 tisíc budek
Možná nečekaně vysoký počet vzhledem k tomu, že každý Čech má v průměru mobilní telefon - tedy nosí si svou telefonní budku všude s sebou. Na snímku vidíte budku u budovy bývalé mezinárodní ústředny v Praze na Žižkově.
Telefonní budky mizí z našich ulic, ale zatím nemohou zmizet úplně. PPF Petra Kellnera s Telefónikou samozřejmě převzala i povinnost provozovat budky. Pravidla, kde musí být, jsou daná.
V době mobilních telefonů jsou ale  automaty na prudkém ústupu. V České republice jsou dokonce některé, z nichž někdo zavolá jen jednou dvakrát ročně.
Úplně první telefonní automaty vznikaly cca před 120 lety a byly umísťovány na veřejných místech, zejména na poštovních úřadech. Na hlavní poště v Praze už dnes ale telefonní automat nenaleznete.
Foto: ČTK
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
8. 11. 2013 8:00

Společnost PPF oznámila, že převezme největšího českého operátora v telekomunikacích, Telefóniku CR. S ní získává i necelých 14 tisíc přežitků minulosti, tedy telefonních budek, které postupně mizí. Podívejte se, jak se dřív na ulicích telefonovalo a jak se někdy telefonuje i dnes.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy