Z iPadu pohodlně na Facebook. Zařídí to nová aplikace

Adam Fiala
13. 10. 2011 4:44
Aplikace pro iPad, umožňující hladký přístup na Facebook, se objevuje po měsících úpěnlivých proseb ze strany uživatelů
Foto: Ondřej Besperát

Dosud se musel majitel tabletu iPad a vášnivý návštěvník stránky Facebook v jedné osobě spokojit s alternativní aplikací využívanou na iPhone, což se s 11. říjnem změnilo. Navzdory stejnému výrobci obou přístrojů, společnosti Apple, je diametrální odlišnost přístrojů citelná, a tak byla funkčnost aplikace značně limitující. Nativní aplikace pro tablet se tak objevuje po měsících úpěnlivých proseb ze strany uživatelů, kteří si chtěli užít plný komfort. Optimalizovány jsou jednak funkce, tak i zobrazení, které odpovídá rozměrům iPadu a jeho dotykové obrazovce.

Co aplikace přináší

AppStore nabízí novou verzi aplikace Facebook s označením 4.0.1, která je plně kompatibilní s iPadem. Přináší možnost ve správném a vysokém rozlišení prohlížet fotografie, přehrávat videa v HD rozlišení, spouštět hry přes celou obrazovku a chatovat. Procházení fotogalerie má připomínat reálná fotoalba. Pohyb od jedné obrazovky ke druhé by měl být rychlý a snadný. Zoom pak umožňuje kvalitní přiblížení na poslední statusy či fotky přátel, přičemž horní lišta vás okamžitě upozorní na nové vzkazy tak jako v klasickém internetovém okně. Celková aktualizace se vztahuje i na iPhone.


O vydání aplikace se diskutovalo už v létě, kdy se dokonce na internetu objevila ukradená verze, která se od dnešní příliš nelišila. Společnost Facebook s vydáním ale otálela dlouhý čas. Dočkat by se jednou mohli i uživatelé operačního systému Android.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Zdroj: ČTK
před 1 minutou

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3 860 Kč

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3 860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2 490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2 000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy