Z brnkání na logo Google je hit. Jak hrát rock, reggae?

Jan Kovalík
10. 6. 2011 10:34
Google proměnil své logo v interaktivní kytaru. Kanceláře celého světa paralyzovány
Foto: Google

Logo vyhledávače Google se včera ráno proměnilo v interaktivní elektrickou kytaru. Vyhledávací gigant tím připomínal nedožité 96. narozeniny vynálezce novodobé elektrické kytary - Lese Paula.

Připomínáním důležitých událostí formou modifikace svého loga (tzv. doodle) si Google našel miliony fanoušků. Včerejší doodle ale zaznamenal bezkonkurenčně největší odezvu, a firma proto své logo propůjčila hudenímu géniovi (a s ním všem uživatelům) ještě na jeden den.

Zabrnkej, nahraj, sdílej

Na struny virtuální kytary mohou uživatelé brnkat myší nebo přepnout ovládání na klávesnici, a svá sóla pak dokonce nahrávat a sdílet s ostatními na Youtube. Této možnosti využily tisíce lidí, zatímco miliony brnkaly u počítačů "naživo". K vidění a poslechu jsou tak předělávky skladeb od skupin Led Zeppelin, Metallicy, Boba Marleyho a samozřejmě Lese Paula.

Geniálního nápadu se okamžitě chytila média, která popularitu doodlu ještě umocnila. Huffington Post například přinesl lekce hraní na Google doodle. Britský Guardian vyzval čtenáře, aby do redakce posílali odkazy na své nejzdařilejší výkony.

Najít v sobě muzikanta můžete ještě celý pátek na domovské stránce Googlu, inspirací vám může být například video se záznamem Stairway to Heaven od Led Zeppelin.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 40 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy