Windows Phone 7.8 má jako první Nokia Lumia 800

tl
19. 12. 2012 15:25
Microsoft s předstihem vydal Windows Phone 7.8

Původně se počítalo s tím, že aktualizace starších verzí Windows Phone na verzi 7.8 přijde až na začátku příštího roku. Microsoft nakonec ale překvapil a pro některé telefony vydal aktualizaci, která má uživatelům starších telefonů alespoň trochu nahradit Windows Phone 8, s několikatýdenním předstihem.

Jako první si mohli update stáhnout pomocí aplikace Zune někteří majitelé telefonů Nokia Lumia 800. Později se údajně aktualizace objevila i pro některá zařízení Lumia 900, zatím to ale vypadá, že update neprobíhá nijak organizovaně. Postupně by se měly Windows Phone 7.8 dostat také do zbylých Lumií od Nokie a dalších telefonů jiných značek.

Lepší dlaždice

Aktualizace přináší několik novinek z Windows Phone 8, jako je například vylepšená nabídka Start nebo možnost nastavování velikosti dlaždic. Nově bude také možné aktivovat dětský koutek, v rámci kterého lze nastavit, jaké aplikace budou přístupné v případě, že svůj telefon svěříte někomu jinému.

Kromě toho přinese update také několik barevných variant uživatelského prostředí a živé tapety.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy