Válčete s králem Artušem, v Ardanii i na Gemini

Adam Fiala
3. 4. 2012 7:09
Tentokrát se představuje pokračování hry se jménem artušovské legendy i vesmírné RPG
Foto: Aktuálně.cz

Skoro se zdá, že počítačové hry dneška se umějí pouze inspirovat v starších herních titulech, a pak je ještě skládat dohromady. Minule to recenzenti vytýkali Warpu, dnes potkal stejný osud hru King Arthur 2, která tak nějak velmi volně využívá známou legendě o králi Artušovi. Vesmírný simulátor Startpoint Gemini pak zachycuje vzdálenou budoucnost, ale technické problémy ho vracejí spíš do doby minulé, kdy ještě žil velikán sci-fi knih Stanislaw Lem. Defenders of Ardania je pak tuctovým fantasy kouskem o bojích fantastických armád. To už by člověk raději sáhl po něčem s tématikou Pána prstenů.

King Arthur 2

I když má hra celou řadu přešlapů, King Arthur 2 se uklání jiným klasickým hrám (pokud to nebudeme nazývat zlodějinou) a lze tak na něj pohlížet z nostalgické perspektivy. Průběh hry je tak přímočarý, jak je to jen možné, nováčci tohoto žánru, kteří jsou zároveň fanoušci artušovských reálií, získají přátelskou spatlaninu frankensteinovského typu, s kterou si mohou hrát. Mišmaš vlivů vedl ke staromódní válečné hře." Eric Neigher, IGN.com

Defenders of Ardania

Hra vypadá skvěle, avšak přeskakující frame rate a hranaté animace tvoří dodatečnou přítěž v už tak nesnesitelném tempu. Příběh je klasickou bájí s monstry a čaroději, s různorodou kvalitou voiceoverů. Problém je, že hra je navržená ve stylu přetahované. Když se strategie soustředí na pouhou obranu, máte jasnou cestu k vítězství. Když však každý pošle své vojáky a brání svou základnu se stejným nasazením, nastane nudný proces, během kterého obě strany ztrácí zdraví, dokud se jedné konečně nepodaří být o několik bodů napřed. Jediný bonus, který hráč dostane při souboji s umělou inteligencí, je neschopnost počítače opravovat svoje budovy. Pouze určitý druh vojáků může na sebe zaútočit, takže v začátcích hry jen sledujete, jak se sem a tam přes sebe přelévají válečné hordy bez jediného škrábnutí." Peter Eykemans, IGN.com

Startpoint Gemini

Současná generace videoher byla přívětivá k mnoha žánrům. Ale pěkně macešsky se chovala k vesmírným simulátorům. Kdysi dominantní žánr na PC se opožděně stal součástí herního mainstreamu. Právě z důvodů tohoto nedostatku je vyrovnání se se zklamáním ze Starpoint Gemini o to těžší. Boj je stejný jako to, co nabízí série Starfleet Command nebo Star Trek Online. Bitvy jsou zábavné, zvlášť při spolupráci s jiným hráčem proti nepřátelům. Ovládání může působit problémy, ale jakmile si člověk zvykne na myš, ovládání se ulehčí. RPG část hry je odbytá, skládá se hlavně z rozdělování bodů za dovednosti. Místo toho jsme mohli raději činit nějaká rozumná rozhodnutí, která by vážně ovlivnila jednotlivé sektory. Navíc technické problémy kazí hru. Ta pravidelně padá, zvlášť při použití teleportační brány." Jason Wilson, Gamespot.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy