Twitter začal doporučovat hudbu. V Česku zatím ne

tl
19. 4. 2013 15:00
Přes Twitter lze streamovat hudbu. Česku se ale nová služba #Music vyhýbá

Twitter se rozhodl, že už nechce být pouze mikroblogovací sítí. Ve čtvrtek prostřednictvím služby #Music nabídl svým uživatelům nový nástroj pro objevování a sdílení hudby.

Služba funguje na bázi klíčových slov a propojenosti mezi uživateli. Po jejím zapnutí se zobrazí seznam doporučených písní, jejichž ukázku si lze přehrát a následně přes iTunes koupit.

Pokud si za zhruba 200 korun na měsíc předplatíte služby Spotify nebo Rdio, písničky můžete přes #Music streamovat neomezeně. Přes svůj Twitter účet navíc můžete svou oblíbenou hudbu doporučovat ostatním uživatelům a naopak.

Ke službě se uživatelé dostanou buď na webu, nebo prostřednictvím aplikace pro iPhony a iPady. V budoucnu by aplikace #Music měla vzniknout i pro operační systém Android.

V Česku ještě ne

Jak se už stalo zvykem, služba v českých podmínkách zatím není dostupná. V České republice #Music nefunguje přes web, ani přes iOS aplikaci, která je zatím určena pouze pro americkou verzi App Storu.

#Music by v Česku kvůli svému propojení s Rdio a Spotify stejně nemělo stoprocentní funkčnost. Obě streamovací služby totiž u nás rovněž nefungují.
 
Twitter zřejmě u hudby neskončí a po #Music nabídne i další službu, která bude sloužit ke stremování videa. Alespoň to tvrdí agentura Bloomberg, podle níž Twitter již začal o fungování služby jednat s americkými televizními sítěmi jako NBC nebo Viacom.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy