The Elder Scrolls: Skyrim je kandidátem na hru roku

Adam Pešek
13. 11. 2011 9:45
RPG série The Elder Scrolls opět přišla s kouzelným virtuálním světem obrovských rozměrů, jenž se neztratí ani ve velmi nabitém herním podzimu
Foto: Aktuálně.cz

Každý nový díl herní série The Elder Scrolls je významnou událostí herního světa a nejinak je tomu i s aktuálním počinem Skyrim.

Na herní platformě Steam hned první den po vydání překonal v počtu hráčů všechny ostatní hry, za prvních 24 hodin Skyrim hrálo přes 231 tisíc hráčů, zatímco další podzimní hit, COD: Modern Warfare 3 jen 78 tisíc.

Hráčská základna je natolik silná, že se RPG titul ani v nabitém herním podzimu neztratí. Nadšení jsou i kritici - podle serveru Metacritics.com, který shromažďuje recenze hráčů i odborníků, dosáhla hra průměrného hodnocení 96 %. A podle prvních recenzí je jasné, že opět bude aspirovat na titul nejlepší hry letošního roku:

"Virtuální svět The Elder Scrolls V: Skyrim tvoří obrovská porce čiré krásy, nebezpeční a dobrodružství. Můžete v něm terorizovat měšťany, nechat si dát pěstí do obličeje od obrů nebo bojovat s řadou draků a to je jen zlomek z toho, co hra nabízí. Zvolili jsme proto rovnou dva poutníky, kteří se pokusí vysvětlit, proč je tohle jedna z vůbec nejlepších letošních her." Mike Nelson a Scott Sharkey, GameSpy100%

"Skyrim vás jenom těžko naplno uspokojí. Vždy je tu totiž ještě jeden úkol ke splnění, další kus neprozkoumané krajiny, další dovednost ke zlepšení nebo kolem letící motýl k chycení. Je to ohromující hra, která vtáhne do pečlivě vybudovaného virtuálního světa s množstvím překvapení. Změn od Oblivionu přišlo relativně hodně a výsledkem je propracovanější herní styl, kde je každý skutek o něco patrnější. Celá série The Elder Scrolls proslula nádhernou vizuální stránkou a strhujícími soundtracky a Skyrim v tomto nijak nevybočuje. Hrát ho je silný a cenný zážitek a jedná se o jednu z vůbec nejlepších RPG her současnosti." Charles Onyett, IGN95%

"Pokud jste se již dříve setkali se sérií The Elder Scrolls, drobné závady a zvláštnosti vás asi nepřekvapí. Skyrim přichází v roce bohatém na kvalitní RPG tituly, které nabízí urputnější souboje, méně chyb, lepší animace a tak dále. Ale upřímně, svou velikostí se nikdo nemůže rovnat se Skyrimem, přičemž hra rozhodně nesází jen na něj. Nejde jen o to, že je v ní vždy co dělat, ale naprostá většina toho je opravdu zábavná. Jedno jestli sekáte drakům křídla, oživujete mrtvé nebo mícháte lektvary, Skyrim prostě baví a vezme vám ohromnou porci času, aniž byste si toho pořádně všimli." Kevin VanOrd, GameSpot90%

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 23 minutami

Na Floridě identifikovali poslední 98. oběť zřícení výškové budovy

Pozůstatky poslední osoby, která se pohřešovala po zřícení 12patrové budovy v městečku Surfside v americkém státu Florida, se našly a byly identifikovány, oznámila podle agentury Reuters starostka okresu Miami-Dade Daniella Levineová Cavaová. Neštěstí si tak podle konečné bilance vyžádalo 98 životů. Budova se zhroutila 24. června.

Minulý pátek hasiči oficiálně ukončili pátrání po pohřešovaných v troskách. Na místě ale ještě zůstávali forenzní technici. Úřady tehdy podle agentury AP odmítly potvrdit, zda již našly nejspíš poslední chybějící ostatky, nebo ještě stále pátrají po těle pohřešované Estelle Hedayaové. Dnes agentura AP uvedla, že mladší bratr čtyřiapadesátileté Hedayaové potvrdil, že poslední oběť byla identifikována.

Příčina zřícení budovy zatím stále není jasná, přestože podle odborného posudku z roku 2018 měla vážné závady. V budově bylo 135 bytových jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy