Novinky z veletrhu spotřební elektroniky CES 2013

Novinky z veletrhu spotřební elektroniky CES 2013
Kromě šéfů a manažerů významných firem letos na přehlídce elektroniky promluvil například někdejší prezident Spojených států Bill Clinton.
Největšího veletrhu spotřební elektroniky se letos zúčastnilo 3250 vystavujících z celého světa a představili tu přes 20 tisíc produktů.
Jihokorejský Panasonic tu letos představil například dvacetipalcový tablet založený na operačním systému Windows 8. "Jedná se v první řadě o komerční produkt, využití ale může najít také u architektů, grafiků či fotografů," tvrdí zástupce Panasonic Aaron Fowles.
Kromě tabletu Panasonic představil svůj první prototyp supertenkého televizoru OLED s 56palcovou úhlopříčkou. Kdy se začne zařízení prodávat a kolik bude stát, zatím stejně jako v případě tabletu není jasné.
Zakřivený televizor OLED představila i další jihokorejská skupina LG, úhlopříčka zařízení má 55 palců.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Tereza Holanová Reuters, ČTK, Tereza Holanová
16. 1. 2013 17:00

Největšího světového veletrhu spotřební elektroniky CES se letos zúčastnilo 3250 firem. Podívejte se, jaké novinky mimo jiné v americkém Las Vegas představily.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ukrajinská tajná služba prověřuje obchod s českými houfnicemi

Agenti ukrajinské tajné služby SBU za podpory zásahové jednotky provedli ve čtvrtek domovní prohlídky v kancelářích státního zbrojařského koncernu Ukroboronprom a jeho obchodní společnosti Ukrspecexport. Razie souvisí s nákupem vyřazených houfnic Dana československé výroby od české firmy Excalibur Army, uvedla na svém webu televize 112 s odvoláním na opozičního poslance Oleksije Hončarenka. Právě Hončarenko na transakci upozornil generální prokuraturu. ČTK se snaží získat vyjádření české firmy.

"Poslanecké upozornění ohledně možného spáchání úmyslných skutků ke škodě obranyschopnosti Ukrajiny představiteli ministerstva obrany a státní společnosti Ukrspecexport, a sice konkrétně uzavření kontraktu s českou společností Excalibur Army na dodání vyřazených samohybných houfnic ráže 152 milimetrů Dana, bylo prozkoumáno. Oznamujeme, že skutečnosti uvedené ve vašem poslaneckém upozornění jsou předmětem vyšetřování, které SBU v rámci trestního stíhání zahájila 17. listopadu," sdělila poslanci prokuratura. V případu prý může jít o vlastizradu.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Uhelná komise chce ukončit využívání uhlí v roce 2038

Uhelná komise v pátek doporučila ukončit využívání uhlí v Česku v roce 2038. O věci bude finálně rozhodovat vláda. Informaci od několika zdrojů ČTK potvrdil Jiří Koželouh z Hnutí Duha, který je v komisi za asociaci ekologických organizací Zelený kruh. Komise pracovala se scénáři konce využívání uhlí v letech 2033, 2038 a 2043.

Podle zdrojů ČTK hlasovalo 15 členů komise pro rok 2038, dva byli proti a dva se zdrželi.

Celkem má komise 19 členů. Česká uhelná komise byla zřízena loni, je poradním orgánem vlády. Mezi členy jsou zástupci těžařů, akademici i ekologové. Mimo jiné mezi ně patří generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Rostislav Palička nebo vedoucí energetické kampaně Greenpeace ČR Jan Rovenský. Vedou ji ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy