Novinky z veletrhu spotřební elektroniky CES 2013

Novinky z veletrhu spotřební elektroniky CES 2013
Kromě šéfů a manažerů významných firem letos na přehlídce elektroniky promluvil například někdejší prezident Spojených států Bill Clinton.
Největšího veletrhu spotřební elektroniky se letos zúčastnilo 3250 vystavujících z celého světa a představili tu přes 20 tisíc produktů.
Jihokorejský Panasonic tu letos představil například dvacetipalcový tablet založený na operačním systému Windows 8. "Jedná se v první řadě o komerční produkt, využití ale může najít také u architektů, grafiků či fotografů," tvrdí zástupce Panasonic Aaron Fowles.
Kromě tabletu Panasonic představil svůj první prototyp supertenkého televizoru OLED s 56palcovou úhlopříčkou. Kdy se začne zařízení prodávat a kolik bude stát, zatím stejně jako v případě tabletu není jasné.
Zakřivený televizor OLED představila i další jihokorejská skupina LG, úhlopříčka zařízení má 55 palců.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Tereza Holanová Reuters, ČTK, Tereza Holanová
16. 1. 2013 17:00

Největšího světového veletrhu spotřební elektroniky CES se letos zúčastnilo 3250 firem. Podívejte se, jaké novinky mimo jiné v americkém Las Vegas představily.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Vraždu novináře Chášukdžího schválil podle amerických tajných služeb saúdskoarabský korunní princ

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán schválil operaci s cílem zajmout nebo zabít novináře a kritika Rijádu Džamála Chášukdžího, který byl v roce 2018 brutálně zavražděn na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu. K takovému závěru podle čerstvě zveřejněné zprávy dospěly americké tajné služby, informovaly světové zpravodajské agentury.

Washington avizoval, že ještě dnes oznámí opatření související s kauzou zavražděného novináře.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy