Simpsonovi si podmaní i přístroje od Applu

Adam Fiala
27. 2. 2012 7:40
Kultivní žlutá rodinka Simpsnových se objeví na tabletech nebo smartphonech od Applu
Simpsonovi
Simpsonovi | Foto: ČTK

Milovníci žluté rodinky ze Springfieldu Simpsonových mají další důvod k radosti. Ještě nedávno se zdálo, že seriál Simpsonovi skončí, nyní tvůrci oslavují 500. epizodu Simpsonů. Není tak zle, Matt Groening získal svou vlastní hvězdu na chodníku slávy a fanoušci kultovního seriálu nyní získají bezplatně hru.

Hra z kategorie freemium

Vývojář Electronic Arts v nejbližší době uvolní pro přístroje s operačním systémem iOS hru The Simpsons: Tapped Out. Důležité je mít přístup k přístroji od Applu. Jestli je to iPhone, nebo iPad, na tom už nezáleží. Majitelé přístrojů s Androidem si počkají o pár měsíců déle. Hra bude v podstatě bezplatná, ale řadí se mezi tituly tzv. freemium.

Vydavatelé her tak volí střední cestu, protože klasické prodeje počítačových her jinak klesají. Každý si tak může Simpsonovi pořídit zdarma, až v průběhu hraní si může za peníze dokupovat bonusy nebo urychlení vývoje. EA plánuje letos uvést v podobném módu víc titulů, ze Simpsonů by ale rádi měli jeden z největších titulů roku.

Postavte Springfield

Simpsonovi to už v herním průmyslu zkoušeli. Hry se Simpsonovými vystřídaly různé formy - od komiksové stylizace ve 3D, přes čistě digitální animaci až po závodní titul. Aktuální titul by měl zůstat víc věrný ploché animaci, který přizpůsobí ptačímu pohledu. S tvůrci spolupracovali i autoři a američtí dabéři seriálu, aby si hra udržela podobný styl humoru, jaký fanoušci znají ze seriálu. Na začátku hry bude Springfield zdecimován jaderným výbuchem, který způsobil samotný Homer, na uživateli je pak městečko znovu vybudovat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 1 hodinou

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy