Samsung ukázal první "chytré" hodinky, hit letošních Vánoc

Samsung ukázal první "chytré" hodinky, hit letošních Vánoc
Samsung Galaxy Gear představil Shin Jong-kyun, prezident a CEO IT a mobilní divize firmy Samsung.
Prezentaci hodinek Samsung uspořádal v první novinářský den nejvýznamnějšího evropského veletrhu zábavní a spotřební elektroniky IFA v Berlíně.
Samsung tím předstihl svého hlavního rivala, americký Apple, který podobný přístroj podle zpráv médií plánuje také. Samsung začne prodávat své hodinky ve většině zemí světa 25. září a stát budou od 299 dolarů (5830 korun).
Galaxy Gear fungují jako doplněk ke smartphonům Samsung Galaxy tím, že diskrétně upozorňují uživatele na příchozí hovory a zprávy. Upozornění se zobrazují na displeji o úhlopříčce 1,63 palce (4,1 centimetru). Přístroj založený na softwaru Android má zabudován i jednoduchý fotoaparát a umožňuje pracovat se sociálními médii a různými aplikacemi.
Foto: Reuters
Datarama
4. 9. 2013 20:46

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics jako první z technologických gigantů představil svou verzi "chytrých" náramkových hodinek. Přístroje, který se podle některých analytiků může stát hitem letošních Vánoc.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy