Samsung předvádí technologii flexibilní obrazovky

Adam Fiala
12. 12. 2011 6:44
Budoucnost přenosných zařízení vypadá podle Samsungu průhledně, trojrozměrně a velmi efektně
Technologie ohebných obrazovek pro smartphone i tablet. Zdroj: YouTechUniverse.com
Technologie ohebných obrazovek pro smartphone i tablet. Zdroj: YouTechUniverse.com | Foto: Aktuálně.cz

Společnost Samsung uveřejnila velmi odvážné video, ve kterém prezentuje novou technologii. Pod názvem flexible AMOLED display se skrývá možná budoucnost toho, jak jednou budeme ovládat smartphony nebo tablety.  Video je samozřejmě zatím jenom nástinem toho, kam by se Samsung chtěl ubírat, ale demonstruje možnosti, které tablet jako Galaxy Tab ještě skrývá.

Průhledný, ohebný, tenký

Jednou předností tabletu s flexibilní obrazovkou je jeho ohebnost. Koncepční video odhaluje tvar o tloušťce papíru a stejné konzistenci. Stejně tak ho snadno ohnete, ale umí držet i rovný tvar, jinak by jeho ovládání bylo prakticky nemožné. Je zcela průhledný, takže při focení člověk automaticky vidí fotografovaný objekt. Technologie QR kódů postupuje na novou úroveň. Je taktéž schopný zobrazit relativně 3D holografický objekt.

První model na světě

První vlaštovkou s technologií flexible AMOLED display byl uveřejněný smartphone na americkém technologickém veletrhu CES v lednu tohoto roku. Čtyři a půl palcová obrazovka s rozlišením 800 x 480 pixelů byla jenom 0,3 mm tlustá a její ohebnost byla hlavní dominantou. Technologie si buď získá pozornost stejně jako 3D u televizorů, nebo skončí na smetišti bláznivých nápadů.


 

Právě se děje

před 5 hodinami

Soudce neposlal do vazby hudebníky podezřelé z extremismu

Žádný ze tří mužů, u nichž slovenská prokuratura navrhla uvalení vazby kvůli podezření z extremismu, nepůjde do vazby. Dnes o tom podle slovenských médií rozhodl soudce v Banské Bystrici. Soud rozhodoval o vazbě v případě tří lidí z devíti, kteří byli v úterý zadrženi při akci vedené slovenskou policií. Mezi zatčenými byli i členové rockové skupiny Krátký proces a bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Devět zatčených bylo už v úterý obviněno z výroby a rozšiřování extrémistických materiálů. Mezi obviněnými je i jeden občan ČR.

Před soud v Banské Bystrici dnes předstoupili tři členové skupiny Krátký proces. Jejich vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

Televize Markíza dříve informovala, že skupina Krátký proces je známá extremistickými texty. Policisté při prohlídce u jednoho z jejích členů, Rastislava Rogela, podle informací Markízy našli předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Právě Rogel byl mezi třemi muži, u kterých se dnes rozhodovalo, zda budou vzati do vazby.

Skupina Horkýže Slíže podle informací deníku SME před čtyřmi lety propůjčila Rogelově skupině své studio, které patřilo bubeníkovi Viršíkovi. Ten byl podle dnešního vyjádření Silvie Markové z marketingové agentury Smart Communication po úterním výslechu propuštěn.

Petr Fořt z managementu Horkýže Slíže razii podle Markízy okomentoval slovy, že se přímo jeho skupiny netýká a její koncerty budou pokračovat bez jakýchkoli omezení. Skupina má tento týden v plánu také několik vystoupení v Česku. Petr Fořt také zdůraznil, že kapela Horkýže Slíže se od jakéhokoli extremismu distancuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy