Samsung letos hlásí 300 milionů prodaných kusů mobilů

Adam Fiala
16. 12. 2011 8:22
Samsungu rostou prodeje, hlásí rekord
Foto: SAMSUNG.COM

Rok ještě neskončil a společnost Samsung už informuje o pozitivních zprávách. Tentokrát se netýkají uživatele, který by se rád co nejdřív dočkal upgradu chytrých telefonů na Android 4.0. Přestože by Ice Cream Sandwichem nikdo nepohrdnul, radost má hlavně vedení společnosti. Letos se prodá přes tři sta milionů kusů smartphonů. Do konce roku přitom zbývá ještě několik dnů.

Úspěšné série Galaxy

Předvánoční nákupy pak mohou výslednou statistiku ještě zvednout. Mezi manažery Samsungu však nemůže vládnout lepší nálada. Však díky pokoření tří set milionové hranice dosáhli osobního rekordu. Nikdy ve své historii neprodali víc. Koncem roku uvedl na trh například Samsung Galaxy Nexus, již v základní podobě vybavený poslední verzí Androidu.

Meziroční nárůst o dvacet milionů

Samo vedení předává zásluhy za výtečné prodeje hlavně modelům řady S - Galaxy S a Galaxy S2. Druhý jmenovaný šel do prodeje v dubnu. Rekordní čísla Samsung zaznamenal už na konci listopadu. Pro srovnání v loňském roce se po silvestrovských oslavách dobrali k cifře dvě stě osmdesát milionů kusů. Nikoho nepřekvapí, že optimismus a pevnou víru směřují i k dalšímu roku.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy