Samsung letos hlásí 300 milionů prodaných kusů mobilů

Adam Fiala
16. 12. 2011 8:22
Samsungu rostou prodeje, hlásí rekord
Foto: SAMSUNG.COM

Rok ještě neskončil a společnost Samsung už informuje o pozitivních zprávách. Tentokrát se netýkají uživatele, který by se rád co nejdřív dočkal upgradu chytrých telefonů na Android 4.0. Přestože by Ice Cream Sandwichem nikdo nepohrdnul, radost má hlavně vedení společnosti. Letos se prodá přes tři sta milionů kusů smartphonů. Do konce roku přitom zbývá ještě několik dnů.

Úspěšné série Galaxy

Předvánoční nákupy pak mohou výslednou statistiku ještě zvednout. Mezi manažery Samsungu však nemůže vládnout lepší nálada. Však díky pokoření tří set milionové hranice dosáhli osobního rekordu. Nikdy ve své historii neprodali víc. Koncem roku uvedl na trh například Samsung Galaxy Nexus, již v základní podobě vybavený poslední verzí Androidu.

Meziroční nárůst o dvacet milionů

Samo vedení předává zásluhy za výtečné prodeje hlavně modelům řady S - Galaxy S a Galaxy S2. Druhý jmenovaný šel do prodeje v dubnu. Rekordní čísla Samsung zaznamenal už na konci listopadu. Pro srovnání v loňském roce se po silvestrovských oslavách dobrali k cifře dvě stě osmdesát milionů kusů. Nikoho nepřekvapí, že optimismus a pevnou víru směřují i k dalšímu roku.

 

Právě se děje

před 44 minutami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy