Samsung Galaxy S IV láká na ohebný displej

tl
29. 12. 2012 10:13
Příští vlajková loď Samsungu se na CES 2013 neobjeví. Firma ale ukáže nový displej
Dělníci připravují na veletrhu CES 2012 stánek firmy Samsung
Dělníci připravují na veletrhu CES 2012 stánek firmy Samsung | Foto: Reuters

Jedním z nejočekávanějších telefonů současnosti je Galaxy S IV od Samsungu. Mnoho technologických nadšenců doufalo, že se tohoto smartphonu dočkají už během lednového veletrhu CES 2013 nebo na akci MWC 2013, která proběhne v únoru v Barceloně. Poslední zprávy ale naznačují, že nástupce veleúspěšného telefonu Galaxy S III Samsung předvede až později.

Namísto své nové vlajkové lodě by měl jihokorejský výrobce na CES 2013 ukázat, jak daleko postoupil ve vývoji technologie ohebných displejů. Zatímco jeho poslední ohebný displej měl úhlopříčku 4,5 palce a rozlišení 800x480 pixelů, ten nový by měl mít úhlopříčku o jeden palec větší a jeho rozlišení se dostane na 1280x720 pixelů.

Bude Galaxy S IV první?

Technologie ohebných displejů existuje již několik let, zatím se ale do běžného prodeje nedostalo žádné zařízení, které by flexibilním displejem disponovalo. Momentálně se nejvíce spekuluje o tom, že by ohebný displej mohl dostat právě chystaný telefon Galaxy S IV. Hlavní výhoda telefonu s ohebným displejem by spočívala především v tom, že by bylo mnohem obtížnější jeho obrazovku rozbít.

Mnohé zprávy ale bohužel naznačují, že tato technologie při výrobě příští vlajkové lodě Samsungu použita nakonec nebude. Jak bude Galaxy S IV ve finální podobě vypadat bychom se měli dozvědět v dubnu, kdy by měl být Samsungem na speciální akci představen.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy