Samsung Galaxy S IV láká na ohebný displej

tl
29. 12. 2012 10:13
Příští vlajková loď Samsungu se na CES 2013 neobjeví. Firma ale ukáže nový displej
Dělníci připravují na veletrhu CES 2012 stánek firmy Samsung
Dělníci připravují na veletrhu CES 2012 stánek firmy Samsung | Foto: Reuters

Jedním z nejočekávanějších telefonů současnosti je Galaxy S IV od Samsungu. Mnoho technologických nadšenců doufalo, že se tohoto smartphonu dočkají už během lednového veletrhu CES 2013 nebo na akci MWC 2013, která proběhne v únoru v Barceloně. Poslední zprávy ale naznačují, že nástupce veleúspěšného telefonu Galaxy S III Samsung předvede až později.

Namísto své nové vlajkové lodě by měl jihokorejský výrobce na CES 2013 ukázat, jak daleko postoupil ve vývoji technologie ohebných displejů. Zatímco jeho poslední ohebný displej měl úhlopříčku 4,5 palce a rozlišení 800x480 pixelů, ten nový by měl mít úhlopříčku o jeden palec větší a jeho rozlišení se dostane na 1280x720 pixelů.

Bude Galaxy S IV první?

Technologie ohebných displejů existuje již několik let, zatím se ale do běžného prodeje nedostalo žádné zařízení, které by flexibilním displejem disponovalo. Momentálně se nejvíce spekuluje o tom, že by ohebný displej mohl dostat právě chystaný telefon Galaxy S IV. Hlavní výhoda telefonu s ohebným displejem by spočívala především v tom, že by bylo mnohem obtížnější jeho obrazovku rozbít.

Mnohé zprávy ale bohužel naznačují, že tato technologie při výrobě příští vlajkové lodě Samsungu použita nakonec nebude. Jak bude Galaxy S IV ve finální podobě vypadat bychom se měli dozvědět v dubnu, kdy by měl být Samsungem na speciální akci představen.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Rusko jedná s Tureckem o další dodávce systému protiraketové obrany S-400

Moskva jedná s Ankarou o další dodávce systému protiraketové obrany S-400. Agentuře Interfax to ve středu řekl šéf státní vývozní firmy Rosoboronexport Alexandr Michejev. Dvě dodávky vyspělého systému protivzdušné obrany už letos turecká armáda z Ruska dostala, po zprovoznění techniky a výcviku obsluhy mají být zbraně operativní v dubnu příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy