Rozšíření Slide Pad pro Nintendo 3DS vydrží 480 hodin

Adam Fiala
16. 12. 2011 2:32
Připravte si šroubovák a dost času. Nintendo 3DS Slide Pad vydrží hrát v kuse dvacet dní
Extenze herní konzole Nintendo 3DS.
Extenze herní konzole Nintendo 3DS. | Foto: Aktuálně.cz

Společnost Nintendo, přední výrobce konzolí a kompatibilních her, uvedlo na japonský trh zvláštní zařízení. Slide Pad určený pro kapesní herní konzoli Nintendo 3DS přináší několik výhod. Jednou je nové, přídavné tlačítko joysticku. Díky němu by ovládání her vytvořených pro trojrozměrné, prostorové zobrazení mělo nabídnout víc možností. Druhou podstatnou vlastností je, že zvládne hrát až 480 hodin. Těžko to však pomůže, aby společnost konkurovala přicházejícímu PlayStation Vita.

Baterie AAA postačí na dvacet dnů

Poněkud humorný je ovšem způsob, jakým je baterie v zařízení umístěna. Schovává se v přihrádce, která je ovšem uzavřena šroubkem. Při výměně tužkové baterie typu AAA si tak každý musí povinně připravit šroubovák. Jinak si nezahraje. Naštěstí nehrozí častá obměna, baterie by neměla mít problémy. Anoncovaných čtyři sta osmdesát hodin, v přepočtu dvacet dní, je více než uspokojivá doba.

Očekávání nového Kinectu

Až se v únoru dostane do Ameriky, mohl by se schovat pod názvem Circle Pad Pro. Společnost se však může stejně tak rozhodnout zůstat u jednoduchého Slide Pad, přestože mu chybí nějaký výrazný jmenovatel. Únorové datum je naplánováno v rámci uvedení nové hry pro 3DS Resident Evil. Nakonec však nepřináší zas takové změny do herního systému, to si budeme muset počkat na biometrické senzory nebo nový Kinect.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Končí vojenské cvičení. Rusové oznámili, že začali stahovat jednotky z Krymu

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že začalo stahovat své jednotky z Krymu a oblastí poblíž ukrajinské hranice. Skončilo tam vojenské cvičení.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Žalobce navrhl vazbu pro tři lidi, kteří se zapojili do bojů na Ukrajině. Čelí obvinění z terorismu

Státní zástupce navrhl vazbu pro tři z pěti obviněných, kteří se podle vyšetřovatelů zapojili do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. V tiskové zprávě o tom informoval Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Pětici policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili ve čtvrtek z teroristického útoku, účasti na teroristické skupině, financování terorismu a podpory a propagace terorismu. Obvinění čelí i jedna právnická osoba.

Bílý navrhuje na tři stíhané uvalit vazbu kvůli tomu, že by mohli uprchnout nebo působit na dosud nevyslechnuté svědky. Obviněným hrozí za trestný čin teroristického útoku až 20 let vězení, u trestného činu financování terorismu až 12 let vězení a v případě podpory a propagace terorismu může soud uložit maximálně patnáctileté vězení.

Policie podezřelé zadržela ve středu. Kvůli případu zasahovala po celém Česku. Zadržení čeští občané podle kriminalistů jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů nebo takové cesty chystali či organizovali. Server Aktuálně.cz uvedl, že podle zjištění jeho a Respektu je mezi zadrženými předseda spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír Ivan Kratochvíl.

Podle informací serveru iROZHLAS.cz se vyšetřování soustředí kolem paramilitárního spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Policie zjistila, že jeden z jeho členů v minulosti odjel na Donbas, kde se údajně zapojil do bojů na straně separatistů. Po návratu spolek začal shánět peníze, aby do válčící zóny mohli vycestovat další zájemci. Policisté údajně zasahovali na sídlišti ve Slaném v domě, kde bydlí šéf spolku Kratochvíl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu poprvé od začátku března klesla pod 50 tisíc dolarů

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od 8. března sestoupila pod hranici 50 tisíc dolarů (zhruba 1,1 milionu korun). Kolem 8:00 SELČ se bitcoin podle obchodní platformy CoinDesk prodával za zhruba 49 600 dolarů. Za posledních 24 hodin tak ztrácel kolem devíti procent.

V průběhu dnešního obchodování cena bitcoinu klesla až na zhruba 48 400 dolarů. Minulý týden se přitom vyšplhala až na rekordní maximum v blízkosti 65 tisíc dolarů. K dnešnímu poklesu podle agentury Reuters přispěly spekulace, že plán amerického prezidenta Joea Bidena na výrazné zvýšení daně z kapitálových výnosů povede k omezení investic do digitálních aktiv.

Někteří obchodníci a analytici však předpokládají, že pokles ceny bitcoinu je pouze přechodný. Poukazují na to, že digitální měny jsou mezi drobnými i institucionálními investory čím dál více vnímány jako legitimní investice. Minulý týden zájem o bitcoin podpořil vstup největší americké kryptoměnové burzy Coinbase na akciový trh Nasdaq.

Zdroj: ČTK
Další zprávy