Rostoucí hvězda mezi sociálními sítěmi je Pinterest

Adam Fiala
2. 2. 2012 5:44
Facebook, Twitter a další zavedené značky mají konkurenci - Pinterest
Domovská stránka sociální sítě Pinterest.
Domovská stránka sociální sítě Pinterest. | Foto: Aktuálně.cz

Prozatím je sociální síť Pinterest ve fázi otevřeného beta testování, takže vstup do klubu je podmíněn pozvánkou někoho zevnitř. Přesto se z nenápadného webu Pinterest velmi rychle stalo oblíbené místo internetové komunity. Přitom umožňuje pouze sdílet fotky a videa. Časopis Time ho však stihl zařadit mezi padesát nejlepších webů 2011 a láká i investory.

Připíchněte pěknou fotku a podělte se

Síť Pinterest funguje samostatně, zároveň má ohled na to, že už tu existují provařená jména a nebrání se jim. Uživatel Pinterestu tak může využít i svoje konta na Facebooku nebo Twitteru. Při prohlížení internetu, procházení internetových obchodů a pouštění videí na YouTube a jiných serverech se mu bude dost hodit nové tlačítko Pin It, kterým upozorní na zajímavost. V rámci komunity pak server umožňuje lajkování, komentáře a „repin", tj. opětovné upozornění na vlastním profilu. Nedávno představil také upravenou aplikaci pro iPhony.

Udrží se Pinterest na scéně, nebo se stane alternativou?

Přes deset milionů jedinečných uživatelů nezíská web jen tak přes noc. Pinterest tohoto úctyhodného čísla dosáhl, i přes svoji určitou uzavřenost veřejnosti. Nedá se to sice srovnávat s nástupem Google+, který si obdobné číslo pořídil za první dva týdny.

Google se nyní svou službu snaží prodat co nejvíc, například propojením účtu GMailu a Google+. Vývoj na internetu bývá rychlý, Pinterest by konkurenci mohl pohled zahraničních analytiků ustát.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Vědci zkoumali tweety o klimatu, čtvrtinu vytvořili falešní "boti"

Za čtvrtinou příspěvků stály v průměrný den automatizované účty, neboli "boti". Takové je hlavní zjištění badatelů z americké Brownovy univerzity, kteří zkoumali miliony tweetů z roku 2017 na téma klimatických změn. Výsledná studie ještě nebyla zveřejněna, přístup k ní ale získal deník The Guardian. Ten na základě zjištění píše, že diskuse na Twitteru jsou "překrucovány armádou botů" ve prospěch popírání vědeckých poznatků.

Předmětem výzkumu bylo 6,5 milionů tweetů z více než měsíčného období kolem 1. června 2017, kdy americký prezident Donald Trump ohlásil odstoupení své země od pařížské klimatické dohody. Příspěvky o klimatických změnách pocházely od neautentických účtů. Ty neovládají běžní uživatelé, ale spíše software, jehož prostřednictvím může jediná osoba zadávat instrukce skupině profilů, které pak samostatně vytvářejí obsah nebo sdílejí a "lajkují" existující sdělení.

"Tato zjištění nasvědčují tomu, že mechanizovaní boti mají významný dopad při zvyšování dosahu odmítavých tvrzení o klimatické změně, včetně podpory pro Trumpovo odstoupení od pařížské dohody," cituje The Guardian z dosud nezveřejněné studie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Na SP v Rašnově bodoval z Čechů jen Koudelka, vyhrál Geiger

V závodě Světového poháru ve skocích na lyžích v Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 27. místo. Viktor Polášek, Vojtěch Štursa ani Čestmír Kožíšek nepostoupili do druhého kola. Vyhrál Němec Karl Geiger, který na středním můstku jako jediný dosáhl hranice sta metrů.

Koudelka skočil v prvním kole 89 metrů a mezi bodovanou třicítku postoupil z 27. místa. Ve druhém si připsal o metr kratší pokus, ale v pořadí si nepohoršil. Polášek skončil osmatřicátý těsně před Štursou, Kožíšek obsadil 45. místo.

Geiger vedl už po prvním kole, ve druhém zopakoval stometrový pokus a druhého krajana Stephana Leyheho porazil o necelých šest bodů. Třetí místo obsadil lídr Světového poháru Rakušan Stefan Kraft, průběžně druhý Geiger stáhl jeho náskok na 118 bodů.

V Rašnově dosud v rámci SP skákaly pouze ženy. Muži se po dnešní premiéře v transylvánském areálu utkají o body i v sobotu.

Další zprávy