Rok 2011 podle Google: Sčítání lidu, hry i kuskus

ČTK David Slížek, ČTK
14. 12. 2011 10:15
Google ČR zveřejnil žebříčky nejhledanějších slov v roce 2011
Foto: Reuters

Letošní událostí na českém internetu číslo jedna se stalo sčítání lidu a nejsilnějším trendem roku pak bylo hraní on-line her. Vyplývá to z žebříčku Zeitgeist, který zveřejnil vyhledávač Google.

Heslo sčítání lidu obsadilo první místo mezi tzv. skokany, tedy slovy s největším nárůstem počtu zadání do vyhledávače. Další příčku obsadil televizní pořad Partička a seriál Expozitura. V první desítce se umístily hry Battlefield 3, Minecraft, Angry Birds a Kapi hospital.

Zmizely mp3

Absolutně nejhledanějším slovem byl název sociální sítě Facebook a dále videoserver YouTube a heslo překladač.

Loni to byly výrazy Praha, Facebook a mp3. "Ve srovnání s loňským rokem je vidět jasný trend ve využívání internetu v každodenním životě. Potvrzuje to velký zájem o online překlady, vyhledávání dopravního spojení a míst na mapách," uvedla mluvčí Google v ČR Jana Zichová.

Češi také často vyhledávali nejnovější zprávy a informace o počasí. Velmi silný byl přitom růst mobilního vyhledávání, které umožňuje přístup k informacím odkudkoliv a kdykoliv.

Co je kuskus?

Skokanem mezi světovými celebritami se stala britská začínající hvězda Adele, z domácích pak člen kvarteta z pořadu Partička Ondřej Sokol.

Otázku: "Co je ...?" uživatelé nejvíce doplňovali slovem kuskus.

Nejhledanějším médiem byla Mladá fronta Dnes, nejhledanějším sportem hokej, mezi hledáním ve zboží vedl nábytek a nejhledanější potravinou byla káva. Nejžádanější turistickou destinací pak bylo Turecko před Itálií.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

Další zprávy