První smartphone se zakřiveným displejem. Chcete ho?

ČTK ČTK
9. 10. 2013 10:15
Samsung jako první na světě představil telefon se zakřiveným displejem
Samsung Galaxy Round
Samsung Galaxy Round | Foto: Samsung

Soul - Jihokorejská společnost Samsung Electronics dnes jako první na světě představila chytrý telefon se zakřiveným displejem. Telefon se jmenuje Galaxy Round a jeho obrazovka má úhlopříčku 5,7 palce (14,4 centimetru). Firma se tak přiblížila k výrobě zařízení s pružnými a nerozbitnými displeji.

"Zatím je však tento nový telefon pouze symbolickým produktem," podotkl jeden z analytiků makléřské společnosti Hana Daetoo Securities, jehož citovala agentura Reuters.

Nový telefon se bude zpočátku prodávat pouze v Jižní Koreji, jeho cena činí zhruba tisíc dolarů (téměř 19 tisíc korun). Žádné rozhodnutí ohledně uvedení tohoto přístroje na další trhy zatím nepadlo.

Samsung Galaxy Round
Samsung Galaxy Round | Foto: Samsung

Výrobci chytrých telefonů se nyní snaží pomocí nových zařízení čelit negativním dopadům zpomalení růstu celého trhu. Samsung minulý měsíc jako první z technologických gigantů představil svou verzi "chytrých" náramkových hodinek. Zařízení s názvem Galaxy Gear je vybaveno klasickým plochým displejem.

Americký rival Apple podle zpráv médií pracuje na chytrých hodinkách, které by mohly mít zakřivený displej. Jihokorejský konkurent LG Electronics hodlá podle zdrojů agentury Reuters představit chytrý telefon se zakřiveným displejem začátkem příštího měsíce.

Galerie: Podívejte se na chytré hodinky od Samsungu

 

Právě se děje

Další zprávy