První smartphone se zakřiveným displejem. Chcete ho?

ČTK ČTK
9. 10. 2013 10:15
Samsung jako první na světě představil telefon se zakřiveným displejem
Samsung Galaxy Round
Samsung Galaxy Round | Foto: Samsung

Soul - Jihokorejská společnost Samsung Electronics dnes jako první na světě představila chytrý telefon se zakřiveným displejem. Telefon se jmenuje Galaxy Round a jeho obrazovka má úhlopříčku 5,7 palce (14,4 centimetru). Firma se tak přiblížila k výrobě zařízení s pružnými a nerozbitnými displeji.

"Zatím je však tento nový telefon pouze symbolickým produktem," podotkl jeden z analytiků makléřské společnosti Hana Daetoo Securities, jehož citovala agentura Reuters.

Nový telefon se bude zpočátku prodávat pouze v Jižní Koreji, jeho cena činí zhruba tisíc dolarů (téměř 19 tisíc korun). Žádné rozhodnutí ohledně uvedení tohoto přístroje na další trhy zatím nepadlo.

Samsung Galaxy Round
Samsung Galaxy Round | Foto: Samsung

Výrobci chytrých telefonů se nyní snaží pomocí nových zařízení čelit negativním dopadům zpomalení růstu celého trhu. Samsung minulý měsíc jako první z technologických gigantů představil svou verzi "chytrých" náramkových hodinek. Zařízení s názvem Galaxy Gear je vybaveno klasickým plochým displejem.

Americký rival Apple podle zpráv médií pracuje na chytrých hodinkách, které by mohly mít zakřivený displej. Jihokorejský konkurent LG Electronics hodlá podle zdrojů agentury Reuters představit chytrý telefon se zakřiveným displejem začátkem příštího měsíce.

Galerie: Podívejte se na chytré hodinky od Samsungu

 

Právě se děje

před 45 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy