Prodej počítačových her spadl o 21 procent

Adam Fiala
20. 1. 2012 1:48
Zažívá trh s videohrami odliv zájmu? Američané si jich kupují stále méně

Je možné zvažovat, jestli se za nenadálým propadem prodejnosti neskrývá nárůst podpory pirátství. Samozřejmě že i počítačové hry se podobně jako filmy nebo hudba kradly pomocí sdílení už roky. Možná je kvalita her na sestupu. Těžko se hledají příčiny. Mladí ale asi sotva začali objevovat krásy venkovních her. Prosincová čísla prodejnosti počítačových her v Americe každopádně hovoří jasně - meziroční pokles o jedenadvacet procent.

Méně se prodává i hardware

Výzkumná společnost NPD vydala nejnovější statistiky, které mluví o prodejnosti počítačů, doplňků i videoher. Přitom právě prosinec bývá díky vánočním svátkům silný. Lidé nakupují dárky a zábava z oblasti spotřební elektroniky táhne. Ovšem i trh s hardwarem zaznamenal propad o osmadvacet procent. Statistika prodejnosti počítačových her za poslední měsíc tak ještě zhoršila celoroční průměr. Tam hry zaznamenaly pokles o osm procent.

Loňský rok měl i úspěšné herní tituly

Vývojáři si přitom těžko mohou stěžovat, že by se nenašel nějaký hit. Velký úspěch slavily střílečky z vojenského prostředí. Nejprve to byl Battlefield 3 a pak Modern Warfare 3. Druhý jmenovaný se stal dokonce nejrychleji vydělávajícím zábavním produktem. Miliardu dolarů pokořil za šestnáct dnů. Oba dva tituly sice kralují žebříčkům prodejnosti, ale stejně tak se staly nejstahovanějšími hrami na PC.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Ex-spolupracovník Giulianiho byl obviněn v kauze financování kampaní

Někdejší spolupracovník bývalého newyorského starosty Rudyho Giulianiho Lev Parnas byl v pátek porotou ve státě New York shledán vinným z toho, že v roce 2018 porušil zákony o financování volební kampaně. Americký podnikatel ukrajinského původu byl obviněn z toho, že se dopustil nelegálních příspěvků, jejichž cílem bylo ovlivnit republikánské politiky, aby prosadil své obchodní zájmy. Informuje o tom agentura AP.

Parnas a jeho bývalý spolupracovník Igor Fruman čelili obvinění, že používali peníze od ruského podnikatele Andreje Muravjeva na dary kandidátům ve státech, kde chtěli získat povolení k prodeji marihuany. Podle žalobců Parnas a Fruman, který přiznal vinu v září, zatajili, že dar skupině, která podporovala tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa, pochází od nich.

Soud vzbudil pozornost, protože Parnas a Fruman pomáhali Giulianimu - bývalému osobnímu právníkovi republikánského exprezidenta Donalda Trumpa - získávat informace o Joeovi Bidenovi během prezidentské kampaně v roce 2020. Demokrat Biden loni v listopadu v prezidentských volbách Trumpa porazil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy