Příští Playstation zvládne i filmy ve 4K

tl
17. 3. 2013 14:45
PlayStation 4 spustí filmy v nejvyšší kvalitě. Bude mu na ně stačit pevný disk?
Foto: venturebeat.com

I když existenci nové herní konzole PlayStation 4 společnost Sony již potvrdila, o podobě zařízení a veškerých jeho specifikacích zatím příliš nevíme.

Jediným kusem hardwaru, který Sony zatím veřejnosti ukázalo, je nový herní ovladač DualShock, který je vybaven touchpadem a tlačítkem pro rychlé sdílení informací na sociální sítě.

Uvnitř samotné konzole potom nalezneme osmijádrový procesor AMD Jaguar, grafický čip AMD Radeon a 8 GB RAM. Co ale Sony zatím stále nepotvrdilo, je velikost pevného disku, který se v konzoli bude nalézat.

Vzhledem k tomu, že nový PlayStation bude schopen přehrávat filmy ve velmi vysokém rozlišení 4K, jak bylo před nedávnem potvrzeno, měla by být kapacitu disku nastavena opravdu vysoko. Velikost filmů v takové kvalitě se totiž běžně pohybuje okolo 100 GB.

Streamování her vyřeší problémy

Pro řadu herních fanoušků ale může být zklamáním, že rozlišení 4K se týká skutečně pouze filmů a hry pro další generaci konzole budou k dostání v rozlišení nižším.

Nově ale bude možné hry na PlayStationu hrát také prostřednictvím streamovací služby Gaikai, díky které bude na PS 4 možné hrát například hry ze starších verzí konzole, které přímo s PS 4 kompatibilní nebudou.

Nová verze konzole od Sony by se na trhu měla objevit před letošními Vánoci. Do té doby bychom se také měli dočkat vydání další verze Xboxu od Microsoftu, který je největším konkurentem PlayStationu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy