Poker je žádanější než Britney Spears a Paris Hilton

Patrik Khudhur
25. 12. 2007 0:00
Již druhým rokem slovo "Poker" skončilo na prvním místě ve vyhledávání.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Prague Poker Casino

Poker lze těžko brát jako okrajovou zábavu pár vyvrhelů na okraji společnosti. Jde o fenomén dneška, jehož popularitu dokazují také výsledky vyhledávacího motoru Lycos. Podle nich slovo Poker již druhý rok v řadě překonalo v počtu vyhledávání takové "celebrity" jako jsou Britney Spears nebo Paris Hilton.

Ačkoli se stále silněji ozývají hlasy, že Poker již dosáhl vrcholu své popularity, která nyní bude již jen klesat - což škarohlídové podporují poukazováním na letošní Mistrovství světa, jehož se oproti loňsku zúčastnilo méně hráčů - není pochyb, že jde o hru, která má více příznivců než piškvorky či americké pseudohvězdy.

Když tedy zástupci vyhledávacího portálu Lycos zveřejnili žebříček deseti nejvyhledávanějších slov pro rok 2007, umístila se karetní hra na úplném vrcholu. Britney Spears (3. místo) a Paris Hilton se svou čivavou (4. místo) však nekoukaly na záda jen pokeru, ale kupříkladu také MySpace. Kompletní žebříček najdete níže.

Top 10 vyhledávaných slov na Lycos v roce 2007:
1) Poker
2) MySpace
3) Britney Spears
4) Paris Hilton
5) Golf
6) YouTube
7) Naruto
8) Disney ("Hannah Montana" mestadels)
9) Pokemon
10) WWE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy