Onlinové hře World of Warcraft ubývají uživatelé

Datarama
6. 8. 2012 20:04
Onlinovku dnes hraje nejméně lidí od roku 2007, její další budoucnost napoví chystané rozšíření
Foto: Aktuálně.cz

World of Warcraft dnes hraje nejméně lidí od roku 2007. Za poslední kvartál totiž populární onlinové hře na hrdiny ubylo více než milion předplatitelů a vývojářská společnost Blizzard tak doufá, že situaci zlepší chystané rozšíření Mists Of Pandaria.

To by mělo vyjít 25. září letošního roku a kromě nové rasy Pandarenů a kontinentu Pandarie s ním ve virtuálním světě přibyde nové povolání mnicha. Zájem a případný příliv či stagnace uživatelské základy pak pravděpodobně napoví, jaká bude budoucnost dlouhodobě nejpopulárnější onlinové hry.

Klesající oblíbenost společnost Blizzard oznámila společně s ekonomickými výsledky za druhý kvartál letošního roku. Její čistý zisk poklesl na 185 milionů dolarů, což je zhruba o 45 procent méně než v minulém roce.

S počtem uživatelů lehce přesahujícím 9 milionů je však World of Warcraft stále nejmasovější onlinovkou současnosti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy