Notebook Dell Inspiron 14z je spolehlivý pracant

Adam Pešek
15. 11. 2011 4:28
Dell Inspiron 14z mezi průměrnými vyniká a s lepšími se ani měřit nechce. Lepší notebook pro každodenní práci se dá najít jen obtížně

Dell Inspiron 14z se rozhodně nežene za co nejvyšším výkonem a ani designem příliš neoslní. Soustředí se však na běžné každodenní činnosti, exceluje v nich a v rámci mainstreamových notebooků se budou povedenější kousky hledat jen obtížně.

„Dell Inspiron 14z výrazně zeštíhlil, aniž by se to nějak projevilo ve výkonu či výdrži baterie. Celkově tak představuje cenově dostupný notebook, který je excelentní volbou, pokud potřebujete počítač do školy a zatím jste žádný nekoupili." Scott Stein, CNET

„Zaměříte-li se na klíčové komponenty běžného laptopu, zjistíte, že Dell Inspiron 14z ve všech exceluje. Je jedno, zda se jedná o výdrž baterie, rychlost nebo řadu funkcí - všechno se zasloužilo o to, abychom mu udělili nálepku Redakční tip. Protivná tuhá tlačítka nebo kryty portů pozitivní dojem určitě nezkazí." Cisco Cheng, PC Magazine

„Všechny drobné nedostatky Dellu kompenzuje slušný výkon, dlouhá výdrž baterie a vylepšený design, který však má stále k dokonalosti daleko. S metalickým designem je firma rozhodně na správné cestě a stejně tak chválíme bohatou nabídku portů či podsvícení klávesnice, byť některé detaily jako vystouplá baterie zdůrazňují, o jak levné zařízení se jedná. Necháme-li však drobné problémy stranou, model 14z je excelentní volbou pro ty, kteří hledají levný laptop pro každodenní použití. Ocenit by jej mohli studenti, děti i celé rodiny." Dana Wollman, Engadget

 

Právě se děje

před 29 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy