Nejlepší Blu-ray přehrávač roku pochází od Panasonicu

Adam Fiala
24. 4. 2012 7:38
Redaktoři serveru CNet označili Panasonic DMP-BDT220 za nejlepší Blu-ray přehrávač roku 2012
Blu-ray přehrávač Panasonic.
Blu-ray přehrávač Panasonic. | Foto: Panasonic

DVD svůj boj nevzdávají. Jak ve světě, tak i u nás si filmy na DVD udržují u diváků oblibu, přestože prodejnost klesá. Blu-ray zatím formát s nižším rozlišením dohání a letošní rok by se mohl stát tím, kdy dojde k pokoření poměrů prodejnosti. Konstantní růst filmů na Blu-ray discích je navíc pro prodejce příslibem dobrých časů.

Trh s DVD filmy utrpěl v tuzemsku rozmachem prodeje na novinových stáncích, který dosáhl maxima a nyní upadá. Celkové statistiky tak jdou dolů. Blu-ray nabízí lepší obrazovou kvalitu a krom toho ještě interaktivnější ovládání menu a speciální bonusy. O ty jsme v Čechách často ochuzeni, ale tvoří přidanou hodnotu. Až se budete rozmýšlet, který Blu-ray přehrávač je nejlepší, je dobré vědět, jaké trendy vládnou v zahraničí. Tam jsou s filmovou distribucí využívající digitální cesty o něco napřed.

Přehrávání disků i stream

Na CNet nyní vyzdvihli schopnosti nového přehrávače od Panasonicu. Nepřekvapí, že Blu-ray přehrávač od této společnosti není jen vhodný na čtení z disků (např. Star Wars nebo Tintinova dobrodružství), ale zahrnuje i výraznou mediální podporu on-line subjektů. Tato vlastnost je u přístroje důležitá a v zahraničí až tolik nepřekvapivá. Viera Connect takto sdružuje řadu služeb od Netflixu po Hulu, které nabízejí on-line filmy, ve vysoké kvalitě a za rozumnou cenu.

Model DMP-BDT220 podporuje jak oba zmíněné, tak i služby jako Amazon Instant, Pandora a Vudu. Výjimkou je Ultraviolet přes Flixter. Předností je i srozumitelné, jednoduché a intuitivní ovládání přes menu. Uživatel si však musí zvykat na výběr polí nejenom ve čtyřech hlavních směrech, ale také do hloubky. I tak přehrávač přichází s jasnou odpovědí na současný trh s distribucí filmů, ve kterém chce mít divák přístup k filmu co nejrychleji. Když nemá film na disku Blu-ray, může se na něj podívat přes placenou službu.

Rychle nastartuje a zvládne 3D

Panasonic také disponuje módem rychlého startu, Wi-Fi a podporou 3D. Poslední zmíněné je nezbytností v dnešní módě televizní techniky, která tlačí kupředu trojrozměrný obraz. 3D televizory zatím využívají brýle, ale chystají se i televize bez brýlí. V každém případě je tento přehrávač kompatibilní s Blu-ray disky s 3D filmy a navíc ovládá nástroj převodu klasického filmu do dalšího rozměru.

Krom toho lze přehrávač využít i jako komunikátor po internetu díky podpoře programu Skype.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy