Návod: Jak psát na Facebooku emotikony a další znaky

David Slížek
3. 12. 2011 20:15
Facebook rozšířil maximální délku statusu na 63 206 znaků. Víte, že kromě klasického textu můžete v chatu, statusech nebo komentářích používat také speciální znaky nebo smajlíky?

Obraz často vydá za tisíce slov. Z této jednoduché poučky vychází popularita nejrůznějších smajlíků (emotikonů) a další ikonek, kterými jsme si zvykli špikovat naši internetovou a mobilní komunikaci.

Možná nevíte, že je můžete přidávat i do statusů, komentářů nebo zpráv na Facebooku. Stačí jen vědět, jaké jsou ty kouzelné klávesové zkratky nebo kombinace znaků. Níže najdete návod pro ty z vás, kteří ještě o této možnosti neslyšeli.

Emotikony do chatu

Nejjednodušší jsou emotikony, které můžete využít v chatu a zprávách (v komentářích či statusech fungovat nebudou). Kromě klasických úsměvů mezi smajlíky najdete i překvapivější kousky: třeba hlavu jednoho z vývojářů Facebooku Chrise Putnama, tučňáka nebo Pacmana. Tady je seznam všech známých variant:

Úsměv :-) :) :] =)

Smutek :-( :( :[ =(

Vypláznutý jazyk :-P :P :-p :p =P

Velký úsměv :-D :D =D

Překvapení :-O :O :-o :o

Mrknutí ;-) ;)

Brýle 8-) 8) B-) B)

Sluneční brýle 8-| 8| B-| B|

Nevrlost >:( >:-(

Nejistota :/ :-/ :\ :-\

Pláč :'(

Ďábel 3:) 3:-)

Anděl O:) O:-)

Polibek :-* :*

Srdce <3

Flirt ^_^

Šilhání -_-

Zmatek o.O O.o

Zlost >:O >:-O >:o >:-o

Pacman :v

Knír :3

Robot :|]

Chris Putnam (jeden z vývojářů Facebooku) :putnam:

Žralok (^^^)

Tučňák <(")

Číslo 42 (odkaz na Stopařova průvodce galaxií) :42:

Znaky do komentářů a statusů

Pobavili jste se? To ještě není všechno. Níže najdete seznam znaků, které můžete použít kromě chatu také ve statusech nebo komentářích. Nejsou tak graficky popracované, ale použít se dají.

Vyvoláte je kombinací klávesy ALT s určitým číslem. Pokud píšete na notebooku a nemáte tedy numerickou klávesnici, stiskněte ALT a pak klávesu Fn - to vám umožní psát čísla na klávesách, které jsou určeny pro písmena. Pozor - ne na horním řádku s písmeny s diakritikou, ale na písmenech M (0), J (1), K (2), L (3), U (4), I (5), O (6), ý (7), á (8) a í (9).

Alt + 1 ☺
Alt + 2 ☻
Alt + 3 ♥
Alt + 4 ♦
Alt + 5 ♣
Alt + 6 ♠
Alt + 7 •
Alt + 8 ◘
Alt + 9 ○
Alt + 10 ◙
Alt + 11 ♂
Alt + 12 ♀
Alt + 13 ♪
Alt + 14 ♫
Alt + 15 ☼
Alt + 16 ►
Alt + 17 ◄
Alt + 18 ↕
Alt + 19 ‼
Alt + 20 ¶
Alt + 21 §
Alt + 22 ▬
Alt + 23 ↨
Alt + 24 ↑
Alt + 25 ↓
Alt + 26 →
Alt + 27 ←
Alt + 28 ∟
Alt + 29 ↔
Alt + 30 ▲
Alt + 31 ▼

Máte nějaké další tipy, jak vylepšit svou kmunikaci na Facebooku? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem!

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy