Nadšení z konzole Ouya vystřídaly negativní recenze

tl
8. 4. 2013 16:55
Má konzole od nezávislých vývojářů šanci na úspěch?
Foto: mshcdn.com

Nezávislá skupina amerických vývojářů vytvořila vlastní levnou konzoli Ouya, která podporuje hry vzniklé pro platformu Android.

Protože realizace podobných projektů je velmi nákladná, tvůrci požádali o peníze prostřednictvím serveru Kicstarter, kde mohou uživatelé internetu přispět na vývoj zajímavých projektů.

Zájem o konzoli byl natolik vysoký, že vývojáři namísto potřebných 950 tisíc dolarů vybrali téměř desetinásobek.

Nejlevnější konzole?

Ouya, jejíž první kusy už spatřily světlo světa, je vybavena procesorem Nvidia Tegra 3, 1 GB RAM a 8GB vnitřní pamětí, která je rozšiřitelná pomocí USB. Konzoli nechybí ani herní ovladač, který je podobný těm z Xboxu nebo PlayStationu.

Hlavním lákadlem nové konzole by měla být její cena, která je zatím stanovena na 99 dolarů, což je v přepočtu přibližně dva tisíce korun.

Ačkoliv má Ouya v sobě Android Jelly Bean, hry si uživatelé nestahují z Google Play, ale ze zvláštního obchodu, který by měl v současnosti nabízet okolo 100 titulů. Tvůrci konzole hráčům garantují, že každá hra bude alespoň částečně zdarma, což znamená, že u bezplatných her se uživatelé musí potýkat s vyskakující reklamou, tak jak je tomu u Androidu běžné.

První recenze jsou negativní

V budoucnu by měly vznikat i hry vytvořené pouze pro Ouyu. Jejich počet a kvalita budou záležet na úspěšnosti konzole.

Ta zatím příliš slavná není, první recenzenti se o konzole příliš hezky nevyjadřují. Všechny recenze se zatím shodují na tom, že ovladač má špatně rozmístěná tlačítka, která navíc reagují se zpožděním. Výtky směřují i k softwaru, který zatím není příliš doladěn.

I přes negativní recenze není Ouya odsouzena k neúspěchu. Konzole jde totiž do prodeje až 4. června, což znamená, že je ještě čas na to doladit ty největší chyby.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy