Nadšení z konzole Ouya vystřídaly negativní recenze

tl
8. 4. 2013 16:55
Má konzole od nezávislých vývojářů šanci na úspěch?
Foto: mshcdn.com

Nezávislá skupina amerických vývojářů vytvořila vlastní levnou konzoli Ouya, která podporuje hry vzniklé pro platformu Android.

Protože realizace podobných projektů je velmi nákladná, tvůrci požádali o peníze prostřednictvím serveru Kicstarter, kde mohou uživatelé internetu přispět na vývoj zajímavých projektů.

Zájem o konzoli byl natolik vysoký, že vývojáři namísto potřebných 950 tisíc dolarů vybrali téměř desetinásobek.

Nejlevnější konzole?

Ouya, jejíž první kusy už spatřily světlo světa, je vybavena procesorem Nvidia Tegra 3, 1 GB RAM a 8GB vnitřní pamětí, která je rozšiřitelná pomocí USB. Konzoli nechybí ani herní ovladač, který je podobný těm z Xboxu nebo PlayStationu.

Hlavním lákadlem nové konzole by měla být její cena, která je zatím stanovena na 99 dolarů, což je v přepočtu přibližně dva tisíce korun.

Ačkoliv má Ouya v sobě Android Jelly Bean, hry si uživatelé nestahují z Google Play, ale ze zvláštního obchodu, který by měl v současnosti nabízet okolo 100 titulů. Tvůrci konzole hráčům garantují, že každá hra bude alespoň částečně zdarma, což znamená, že u bezplatných her se uživatelé musí potýkat s vyskakující reklamou, tak jak je tomu u Androidu běžné.

První recenze jsou negativní

V budoucnu by měly vznikat i hry vytvořené pouze pro Ouyu. Jejich počet a kvalita budou záležet na úspěšnosti konzole.

Ta zatím příliš slavná není, první recenzenti se o konzole příliš hezky nevyjadřují. Všechny recenze se zatím shodují na tom, že ovladač má špatně rozmístěná tlačítka, která navíc reagují se zpožděním. Výtky směřují i k softwaru, který zatím není příliš doladěn.

I přes negativní recenze není Ouya odsouzena k neúspěchu. Konzole jde totiž do prodeje až 4. června, což znamená, že je ještě čas na to doladit ty největší chyby.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy